Za pět let přeneseme 9x více dat než letos

Reklama

Ericsson zveřejnil svou každoroční zprávu Mobility Report, ve které pravidelně odhaluje trendy pro nejbližší období. Jak vzroste podíl smartphonů a kolik přeneseme dat?

Do roku 2020 se zdevítinásobí objem přenesených dat v evropských mobilních sítích. Na tomto nárůstů se nejvíce podílí videoobsah, konzumovaný v aplikacích a rostoucí rozšíření chytrých telefonů a tabletů, kterých bude v roce 2020 mezi evropskými uživateli 830 milionů, oproti současným 450 milionům.

Měsíčně se pak v evropských mobilních sítích přenese více než 6,2 Exabajtů dat. Nyní je to 0,5 EB přenesených dat za měsíc. Zatímco nyní průměrný aktivní majitel chytrého telefonu nebo tabletu přenese v Evropě přes mobilní síť 1,2 GB dat, v roce 2020 to podle analýzy Ericsson Mobility Report bude 6,5 GB dat.

Na růstu objemu přenesených dat se také podílí obliba mobilních aplikací. V šesti sledovaných zemích (Veliká Británie, Polsko, Francie, Itálie, Švédsko, Rusko) je pětkrát na prvním místě podle objemu přenesených dat na platformě Android na prvním místě aplikace Youtube, pouze v Itálii je druhá.

V Itálii je první Facebook, který je ve Velké Británii a Francii druhý, v Polsku a ve Švédsku třetí. V Rusku je na třetím místě tamní sociální síť Vkontakte. První tři aplikace ve všech těchto zemích doplňuje webový prohlížeč Chrome. Na čtvrtém místě ve Velké Británii, Francii a Itálii pak doplňuje sociální síť Snapchat.

Reklama