Zabavte děti mobilem! Mega přehled her a aplikací

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Puzzle Trains – skládejte vláčky!
  2. Drawbuntings – kreslení na displeji
  3. Rozpustilé básničky, ZOO animals for kids, LEGO App4+
  4. Chrastítko – zábava pro nejmenší
  5. Chytni Svojdu!
  6. Unlock – zábava nejen pro děti!

Rozpustilé básničky – děti se učí česky

Aplikace pro děti, které se pomalu učí mluvit. Dítě má za úkol složit dohromady jednoduchý obrázek (složený ze čtyř nebo šesti částí) a poté mu program za odměnu přednese jednoduchou básničku. Pochopitelně česky. Řešení každého puzzle se dá velmi ulehčit, kdy jsou nesložené díly průhledné. Dítě se zabaví docela na dlouho, k dispozici má totiž dvakrát třicet levelů. A po jejich dokončení můžete stáhnout další část aplikace, tentokrát už placenou (1,59 euro)

ZOO animals for kids – děti poznají zvířátka

V této aplikaci se vaše děti naučí poznávat různá zvířata. Problémem aplikace je, že je v angličtině, takže hlas vždy vysloví jméno zvířete v cizím jazyce. Další součásti jsou už ale univerzální a vašim dětem poskytnou spoustu nových informací. Naučí se k sobě správně přiřazovat mláďata a dospělá zvířata, podle zvířecích zvuků budou určovat, o jakého tvora se jedná a v další minihře musí umístit každé zvíře do jeho obvyklého prostředí.

Další části aplikace už jsou placené, ale za 0,79 euro se jedná myslím o dobrou investici. Děti budou podle tvarů poznávat zvířata, zjišťovat, čím se zvířátka obvykle krmí a procvičovat paměť umisťováním zvířat na místa, kde se objevily.

LEGO App4+ – procvičení představivosti

Tato hra vyžaduje už trošku větší děti a v hlavní roli bude slavná stavebnice lego. Děti budou skládat různé nákladní auta, s nimi jezdit a sbírat body a pak zase skládat nejrůznější objekty, které se postupně při jízdě objevují v krajině. Skládačky vždy tvoří jen pár dílků, ale někdy už vyžadují trochu větší prostorovou představivost. Hra je oproti předchozím také celkem krátká, nic za ni ale neplatíte, takže proč s její pomocí nezkusit dítě zabavit?

Reklama