Zajímavé telefony s cenou kolem 3 000 Kč

Reklama

Tentokrát jsme výběr telefonů neomezovali žádnými konkrétními parametry ani specifikacemi, prostě jsme si jen vybrali pět telefonů, které se dají pořídit za velmi sympatickou cenu a nabízejí alespoň trochu ucházející funkce.

Huawei Sonic

Huawei levné telefony umí a dokazuje to i tímto modelem. Telefon má displej s úhlopříčkou 3,5“ a rozlišením 480 × 320 bodů. Standardem je v této skupině mobilů pomalejší procesor (600 MHz) a slabší operační paměť (256 MB). Fotoaparát má 3 Mpx (bohužel bez blesku) a video trochu méně obvyklé rozlišení 480 × 320 bodů. Velkým plusem je pořád docela aktuální Android 2.3.5. Oproti většině jiných smartphonů si uživatelé tolik nestěžují na kapacitu baterie, která má 1400 mAh. Pozitivně se dá hodnotit i 512 MB interní paměti, bez hudby vám může vystačit docela na dlouho.

Recenzi Huawei Sonic najdete zde.

Huawei U8650 Sonic lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Asha 303

Nokia Asha 303 nenabízí operační systém, její přednosti jsou úplně jinde. Mobil prodávaný v řadě zajímavých barevných variant kombinuje ovládání přes dotykový displej a plnohodnotnou klávesnici, to vše zabalené do osvědčeného prostředí Series 40. Mobil trochu zaskočí větší tloušťkou 14 mm, na druhou stranu ale neváží ani 100 g. Výbava nabízí rychlá data i Wi-Fi, displej o velikosti 2,6“, uživatelskou paměť 100 MB, podporu paměťových karet, 3Mpx fotoaparát a VGA video. Nejčastější uživatelské výtky na adresu tohoto mobilu se týkají hůře čitelného displeje.

Nokia Asha 303 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Me

LG Optimus Me patří mezi smartphony s operačním systémem Android. Většina ovládání funguje přes displej a softwarová tlačítka, příjem a ukončování hovoru má ale klávesy hardwarové. Mobil má podobné parametry jako Huawei Sonic, opět tedy jen 600MHz procesor, nebo třeba 3 Mpx fotoaparát. LG se ovšem může spolehnout na lepší video ve VGA rozlišení. U tohoto mobilu musíte počítat s menším displejem, který má pouze 2,8“, velmi slabé jsou také parametry operační paměti, 175 MB RAM je málo. Telefon se ovšem může spolehnout na rychlá data a Wi-Fi, má také GPS nebo 3,5mm jack. Baterie s kapacitou 1280 mAh udrží telefon na příjmu přibližně dva dny.

LG P350 Optimus Me lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Star II Duos

Star II Duos už patří ke starším mobilním přístrojům, jedná se ale o líbivý dotykový mobil, který je u uživatelů hodně populární především díky podpoře dvou SIM karet. Telefon nemá operační systém, ovládací prostředí TouchWiz je ale totožné jako u smartphonů. Kromě podpory dvou SIM karet je hlavní výhodou přítomnost Wi-Fi, telefon totiž nenabízí rychlá data, má pouze GPRS a EDGE. Další konektivita už je standardní, mobil má microUSB a 3,5mm jack.

Samsung C6712 Star II Duos lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia X8

Xperia X8 patří ke starší generaci nyní již neexistujícího výrobce Sony Ericsson. Displej má velikost 3“ a rozlišení solidních 320 × 480 bodů. Velkým tématem je verze operačního systému, měli byste v telefonu získat přinejmenším verzi 2.1, ale existují i způsoby, jak získat aktuálnější software. Parametry telefonu jsou vzhledem k ceně solidní. Mobil má 600MHz procesor a bohužel jen 168 MB RAM. Více se vám bude líbit 3Mpx fotoaparát a možnost natáčet alespoň VGA video. Hodně se nám líbí hmotnost pouze 104 g a více barevných variant zadního krytu.

Sony Ericsson Xperia X8 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama