Zajímavé telefony s procesorem mezi 1 GHz a 2 GHz

Reklama

Je to trochu paradox. Dvoujádrové telefony najdete hlavně u operačního systému Android, ten ale mnohdy nedokáže jejich výkonu pořádně využít. Tak proč se nerozhodnout pro něco trochu slabšího, co vám ale poskytne víceméně srovnatelnou rychlost?

Huawei Honor

Velice nenápadný Huawei se může chlubit černým a stylovým bílým provedením. I když je procesor jednojádrový, má takt 1,4 GHz. Ten doplňuje 512 MB operační paměti. Telefon určitě nepatří mezi nejtenčí a nejlehčí, zase to ale kompenzuje baterií s kapacitou 1900 mAh. Test výdrže najdete zde. Displej nabízí úhlopříčku 4“ a rozlišení 854 × 480 bodů. Fotit můžete v maximálním rozlišení 8 Mpx, telefon umí i HD video. Docela neobvyklá je rovnou 2Mpx kamera na přední straně. Telefon nabízí Android ve verzi 2.3.5 a měl by se dočkat i verze 4. K zahození není ani 4 GB interní uživatelské paměti. Přečtěte si také recenzi telefonu.

HUAWEI U8860 Honor lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 800

Lumia 800 má perfektní design, je mimořádně rychlá, systém Windows Phone se svou jednoduchostí nemusí líbit každému, ale je určitě intuitivnější než konkurence. Navíc jasně dokazuje, že rychlost nezávisí pouze na počtu jader v telefonu. Má Lumia 800 nějaké chyby? Bezesporu ano, na většinu ale velmi rychle zapomenete při osobní kontaktu. Někdo by možná raději větší displej než jen 3,7“, většině bude vadit chybějící podpora paměťových karet nebo nutnost používat microSIM. Problémy s kapacitou 1450mAh baterie jsou po jedné z aktualizací zdárně vyřešeny, dostatek aplikací na Windows Marketplace také najdete. Lumia 800 také patří k nejkvalitněji fotícím telefonům finského výrobce. Fotoaparát s 8 Mpx doplňuje navíc HD video. Recenzi telefonu najdete zde.

Nokia Lumia 800 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Galaxy W

Tenhle model Galaxy byste při troše nepozornosti mohli snadno přehlédnout, jeho skutečná výbava vás ale možná dost příjemně překvapí. Jedná se o dobrou volbu pro všechny, kterým modely Galaxy S připadají příliš velké. Galaxy W totiž nabízí pouze 3,7“ displej s rozlišením 800 × 480 bodů. Procesor ale nabízí 1,4 GHz a systému pomáhá dostatečných 512 MB RAM. Při troše skromnosti chvíli vystačíte i s 4GB interní pamětí. Žádnou zradu neočekávejte ani u multimédií, fotoaparát i HD video splňují současné předpoklady na dobře vybavený smartphone. A to je dobrá nabídka za mobil, který stojí kolem 6 500 Kč. Přečtěte si také recenzi.

Samsung i8150 Galaxy W lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Arc S

Za cenu pod osm tisíc korun nabízí tento mobil opravdu velký displej s úhlopříčkou 4,2“. Případné zájemce určitě osloví i tenký design, mobil má v pase pouhých 9 mm a hmotnost je pod 117 g. Výbava nabízí 1,4GHz procesor a 512 MB operační paměti. Operačním systémem je Android s grafickou nástavbou Timescape. Slabší stránkou tohoto desénového telefonu je bohužel trochu horší konstrukce, na svou stranu si vás mobil naopak pokusí získat kvalitním fotoaparátem s rozlišením 8 Mpx či HD videem. Více informací se dozvíte z recenze.

Sony Ericsson Xperia LT18i Arc S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 710

Také tento mobil nabízí procesor rychlejší než pouze 1 GHz, konkrétně 1,4 GHz. Jedná se o stejný systém Windows Phone, který se nachází i v Lumii 800. Telefonu tak dobře porozumí i česky mluvící uživatel. Lumia 710 se opět nabízí v několika zajímavých barevných provedeních a velmi silnou stránkou je přítomnost bezplatné offline navigace. Tato Lumia má také příjemné rozměry a hmotnost, současně ale musíme upozornit na o malý kousek menší displej. Větším problémem by ovšem mohla být paměť pouze 8 GB. Kromě procesoru zaslouží zmínku ještě HD video. Drobným detailem navíc by mohly představovat hardwarová tlačítka pod displejem a pozor na microSIM. Také tomuto smartphonu jsme se věnovali v recenzi.

Nokia Lumia 710 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama