Zajímavé telefony s véčkovou konstrukcí

Reklama

Doba největší slávy véčkových telefonů definitivně pominula. Už to tak vypadá, že špičkově vybaveného mobilu s touto konstrukcí se prostě nedočkáme. Pokud ale nejste příliš nároční, stále máte z čeho vybírat. Několik véčkových telefonů na trhu stále ještě zůstává.

Motorola Gleam+

Motorola Gleam+ je na véčkový telefon velmi příjemně tenká, má jen 13,5 mm. Operačního systému se nedočkáte, takže zas tolik nevadí, že datové přenosy ovládá pouze přes GPRS. Do uživatelské paměti dostanete data ještě přes bluetooth, k dispozici máte i paměťové karty microSDHC. Velmi zajímavě vypadá horní díl přístroje s maticí LED diod, které zvládnou i efektní přehrávání obrázků. Hlavní displej má dostatečnou velikost 2,8“ a rozlišení 320 × 240 bodů.

Recenzi Motoroly Gleam+ najdete zde.

MOTOROLA Gleam + lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung C3560

Tento Samsungu svoje stylové zaměření zdůrazňuje prodejem ve více barevných variantách, dobře působí i pokovený plast přední části mobilu. Zbytek konstrukce už je plastový a tak se hmotnost mohla vejít pod 90 g. Mobil už je tlustší než předchozí Motorola, u dat jsme se dočkali kromě GPRS také EDGE. Displej je trochu menší, má jen 2,2“, ale stejné rozlišení. Naprosto zásadním nedostatkem je absence vnějšího displeje, pro každou informaci tak musíte telefon otevírat. Ovládání nabízí rychlý přístup k 2Mpx fotoaparátu nebo hudebními přehrávači, nechybí 3,5mm jack nebo paměťové karty.

Samsung C3560 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG A250

Zde už se dostáváme mezi opravdu velmi jednoduché telefony, za hlavní výhody tak můžeme určitě označit technologie EDGE, bluetooth a přítomnost paměťových karet. Vnitřní displej už má jen 2“ a rozlišení 220 × 176 bodů. Přílišné zázraky nečekejte od 1,3 Mpx fotoaparátu. Výhodou telefonu je jednoduché a pohodlné ovládání, nechybí ani vnější, informační displej, který rozsvítíte stisknutím bočních tlačítek hlasitosti.

LG A250 Hornet lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Emporia Click

Také mezi seniorskými telefony se objevuje véčková konstrukce. Tentokrát se ale mobil nesnaží být co nejdrobnější, naopak, rozměry nijak nezaostává za podstatně vybavenější konkurencí. Emporia Click má velmi nenápadný vnější displej, ten vnitřní nabízí úhlopříčku 2,2“ a stejné rozlišení jako předchozí LG. Telefon má GPRS, bluetooth či VGA fotoaparát, dal si ale záležet především na pohodlném ovládání. Klávesnice má skutečně velká tlačítka, vešly se na ni i zkratky na oblíbené kontakty, boční klávesy zas nabízejí rychlý přístup k fotoaparátu nebo svítilně.

Přečtěte si recenzi mobilního telefonu Emporia Click.

Emporia Click lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung E1190

Tento mobil je jednoznačně tím nejjednodušším v našem výběru, oslovit vás může především velmi nízkou cenou a zajímavými barevnými variantami. Výborná je také hmotnost pouhých 71 g. Smířit se ovšem musíte s absencí vnějšího displeje, horšími vlastnostmi malého (1,43“) displeje vnitřního, absencí paměťových karet, datových přenosů nebo chybějícím fotoaparátem. Tento telefon je opravdu jen na volání a psaní zpráv. Do paměti se vejde tisíc kontaktů a pět set SMS. Nechybí základní organizační funkce jako kalendář nebo budík.

Samsung E1190 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama