Zajímavost: O2 vydal již 19,5 milionu SIM karet

Reklama

Minulý čtvrtek proběhl Světový den telekomunikací, O2 se při této příležitosti pochlubil několika zajímavými statistikami. Seznamte se s některými českými mobilními kuriozitami uvnitř našeho článku.

Jak vyplývá již z nadpisu, O2 v Česku vydal 19,495 milionu SIM karet, mnoho z nich ještě s logem Eurotel. Uvedená statistika se týká období od července 1996, kdy tehdejší Eurotel začal poskytovat GSM služby (předchozí síť NMT nepoužívala SIM karty, číslo bylo vestavěno přímo do telefonu) do konce dubna 2012. Z nich je v současné době aktivní už jen 4,942 milionu.

Všichni operátoři aktuálně provozují 14,245 milionu čísel, vzhledem k počtu obyvatel České republiky to znamená, že na jednoho člověka (včetně nemluvňat připadá 1,36 telefonního čísla. Mimochodem, přesně před deseti lety to bylo pouze 0,67 mobilního čísla na osobu.

Podle GSM Asociace je na světě přibližně šest miliard mobilních čísel (a něco přes sedm miliard osob), přičemž v absolutním počtu vedou samozřejmě nejlidnatější země, Čína a Indie. Jejich penetrace je ale ve srovnání s Českem zanedbatelná, pohybuje se okolo 75 %. Více než jedno číslo na každého obyvatele připadá zejména v evropských zemích.

Reklama