Zákazníci T-Mobilu volají na tísňové linky přes VoLTE

Reklama

Od druhé půlky května umožňuje T-Mobile volání na tísňové linky přímo ze sítě LTE. Oproti předchozím technologiím je spojení rychlejší a zvuk kvalitnější.

Zákazníkovi to ale může být jedno. O tom, jakým způsobem hovor proběhne, nemůže nijak rozhodnout. Pokud jeho telefon (a SIM) podporuje LTE a nachází se v místech, kde má tato síť signál, nebude se mobil nově přepínat do starších sítí, ale zvládne volání přímo v LTE.

Použije k tomu technologii VoLTE, která umožňuje přenášet hlasové hovory přímo přes čistě datovou síť LTE, aniž by muselo docházet k tzv. fall backu, neboli přepnutí do starších hlasových sítí 3G nebo 2G. Spojení hovoru je díky tomu o něco rychlejší. Modernější síť LTE také přenáší kvalitnější zvuk a lépe odruší ruchy na pozadí.

Prostřednictvím VoLTE budou také fungovat i všechny náležitosti tísňových hovorů, jako je například směrování hovoru na lokální tísňové centrum podle polohy volajícího nebo předání polohy volajícího tísňovému centru.

Spouštění předcházelo masivní testování s mnoha typy telefonů a jednotkami tisíc zkušebních tísňových hovorů. Testování probíhalo v koordinaci se všemi složkami integrovaného záchranného systému České republiky.

Reklama