Základní aplikace pro přežití školního roku

Reklama

Nedá se nic dělat, nový školní rok začal a skončí až za dalších deset měsíců. Poohlédli jsme se po několika aplikacích, které by vám alespoň trochu měly pomoct tu dobu přežít. Ale upozorňujeme předem, učit se za vás nedokážou.

Známky (Windows Phone)

Pokud rodičům ukazujete neúplný index či žákovskou knížku, možná se vám bude hodit také program, kde byste si opravdu vedli spolehlivé záznamy o skutečném prospěchu. Známky to zvládají spolehlivě. Vytvoříte si předměty, typy hodnocení (zkouška, písemná práce atd.), těm přiřadíte váhu a aplikace vám pak spočítá průměrnou známku. Můžete tak hlídat i učitele, aby byli spravedliví.

Odkaz na stažení

Školní rozvrh hodin (Windows Phone)

Za mých studentských let se školní rozvrh na začátku roku vždy několikrát upravil, než se ustálil na finální podobě. Neustálé přepisování a opravování bylo pěkně otravné. S dnešními mobilními telefony je to hračka. Školní rozvrh hodin poskytuje celkový přehled, nebo si můžete nechat vypsat jen konkrétní předmět. Dopsat si můžete i konkrétní učebnu, abyste nezabloudili.

Odkaz na stažení

Školní rozvrh (Android)

Rozvrh hodin pro majitele Androidů. Kromě odlišného grafického vzhledu vás může zaujmout možností vytvoření více typů rozvrhů, přidat si kromě učebny tentokrát můžete i vyučujícího a ještě užitečnější je integrovaný zápisník pro úkoly.

Odkaz na stažení

iTime Table (iOS)

Další školní rozvrh, tentokrát s jednou specialitou. Do jednotlivých kolonek zadáte předměty a začátky i konce každé hodiny. Aplikace vám pak na displeji odpočítává, jak dlouho ještě bude konkrétní předmět trvat. A to se hodí, některé jsou opravdu k nepřežití.

Odkaz na stažení

Reklama