Zalman Zalbar ZM-ZB102S: bystré oko automobilu [test]

Reklama

Používání kamer v autě je praktickou záležitostí nejen v případě nehody, ale třeba se chcete pochlubit odvážným stylem jízdy. HD rozlišení je u kamer samozřejmostí, přístroj od Zalmanu navíc podporuje připojení zadní kamery.

ZALMAN_ZALBAR_ZMZB102S_1

Zalman Zalbar ZM-ZB102S je kamerou, kterou hravě schováte za zpětné zrcátko řidiče. Praktické umístění zajistí malý nalepovací držák, o kameře z místa řidiče tak vůbec nevíte. Počítač musíte s přívodem energie, k tomu slouží dlouhý kabel do autozapalovače. Když kabel šikovně schováte, kamera bude diskrétně nahrávat vše podstatné.

ZALMAN_ZALBAR_ZMZB102S_2ZALMAN_ZALBAR_ZMZB102S_3

Jelikož kamera postrádá zadní displej, vhodně ji natočte a zkontrolutje nahrávání v počítači. Kameru bohužel nelze připojit, jelikož nemá klasický USB konektor, pro zapojení napájení slouží malý jack. Do vedlejších slotů se podobně zapojí signál ze zpětné kamery  a po dokoupení GPS modul. V ceně kamery je 16GB microSD karta, můžete tak hned začít používat.

ZALMAN_ZALBAR_ZMZB102S_5ZALMAN_ZALBAR_ZMZB102S_6

Kompaktní kamerku lze sejmout po odjištění na držáku a uschovat. Přední strana kamery obsahuje informační bílé LED, s přísvitem na noc se nepočítalo. Vzadu lze okamžitě vypnout nahrávání zvuku, stejně tak manuálně spustit nahrávání. Záznam v maximální kvalitě 720p se 30 snímky za sekundu vypadá slušně, obraz je stabilní i na nerovnostech. Světlá místa mají tendenci být hodně přepálená. Kamera umí nahrávat neustále po 30s úsecích, a to i v době parkování, pokud je připojena k napájení. Při výpadku napájení je vybavena nepatrnou zásobou energie k uložení aktuálního záznamu. V režimu event uloží záznam a začne nahrávat další při odezvě od pohybového čidla. Stačí třeba přejet koleje a už se ukládá další soubor videa. Anglický hlasový doprovod se dá vypnout, na můj vkus je příliš hlasitý. Pokud najdete místo na protažení kabelu k zadnímu sklu, můžete napojit zadní kameru. Poté se ukládají dvě videa do jednoho AVI souboru, který přehrajete se software Zalman.

ZALMAN_ZALBAR_ZMZB102S_8ZALMAN_ZALBAR_ZMZB102S_7

Kamera se mi líbí svojí kompaktní konstrukcí s malým držákem. Kvalita záznamu je uspokojivá, zamrzí nemožnost nočního nahrávání, aby něco bylo pořádně vidět. Řešení ukládání nahrávky zadní kamery také není optimální u zařízení za nějakých 2 500 Kč. Kameru lze koupit například na Amazon.com.

Zalman Zalbar ZM-ZB102S – HD video ve dne

Zalman Zalbar ZM-ZB102S – HD video v noci

Zalman Zalbar ZM-ZB102S – zadní kamera

Reklama