Záložní baterie Fixer: když není energie nazbyt [test]

Reklama

Pokud využíváte váš telefon naplno, určitě dobíjíte každý den. A kolikrát se vám stalo, že jste zůstali na suchu mimo dosah vaší nabíječky. Pořiďte si záložní baterii a již se vám to nestane. Fixer poslouží dokonale.

Fixer

Záložní baterie Fixer je novinkou na trhu a přichází se stylovým kompaktním designem konstrukce, v jejíž útrobách se ukrývá akumulátor s kapacitou 4 400 mAh. Plastová konstrukce Fixeru váží jen 125 g, lze ji tedy bez potíží přenášet s sebou v kapse bundy nebo v batohu.

Fixer_1Fixer_2

Baterie Fixer v základním balení obsahuje dobíjecí USB kabel s konektorem microUSB. Pomocí počítače Fixer dobijete, ovšem můžete k tomu využít i skrytý oranžový kabel, který kopíruje drážku na jedné hraně zařízení. Tento kabel je odnímatelný a lze jej nahradit dokoupeným kabelem s konektorem pro iPhone, iPod (stojí kolem 150 Kč). Připravuje se verze i s konektorem Lightning. V praxi jsem tmavý kabel na dobíjení vůbec nevyužil, stačí akumulátor Fixeru dobíjet tím oranžovým.

Fixer_3Fixer_4

Fixer umí prozradit, jak na tom je s nabitím prostřednictvím čtyř modrých LED na přední straně. Stačí stisknout nenápadné tlačítko vlevo od nich a krátké rozsvícení diod ukáže stav dobití 25, 50, 75 a 100 %.

Fixer_6Fixer_5

Akumulátor má na výstupu tradičních 5 V a 1 A, dobíjení je tak podobně rychlé jako z přibalené nabíječky u telefonu. Akumulátor jsem používal k dobíjení Nokie Lumia 800 s akumulátorem 1 450 mAh, dobil jsem do plna nadvakrát. Cenou kolem 1 000 Kč se nijak nevymyká cenovkám podobných zařízení jiných výrobců, tady lze pochválit řešení uschování dobíjecího kabelu a elegantní bílý design konstrukce.

Záložní baterie Fixer

  • Rozměry: 79 × 54 × 21 mm
  • Hmotnost: 125 g
  • Doba dobíjení: asi 5 hodin
  • Výbava: 2× kabel microUSB – USB, indikace LED, tlačítko
  • Cena: asi 1 000 Kč

Reklama