Zaměstnanci Vodafonu dělají na Vánoce radost

Reklama

Letošní vánoční akce Vodafonu umožňuje komukoliv, aby daroval data vozíčkářům. Pozadu v „konání dobra“ nezůstávají ani zaměstnanci operátora, kteří pracují, pečou a pomáhají.

V rámci vánoční akce, kde každý uživatel aplikace Můj Vodafone (i zákazník konkurenčního operátora) získá 10 GB dat. Ty může buď využít sám (pokud je ovšem zákazník Vodafone), nebo darovat vozíčkářům (zákazníci i nezákazníci Vodafonu). Za prvních čtrnáct dní kampaně se takto nasbíralo 520 000 GB, které Vodafone rozdělí registrovaným vozíčkářům.

Dále proběhla celofiremní sbírka mezi zaměstnanci, ve které se vybralo více než sto tisíc korun, které poté Nadace Vodafone „více než ztrojnásobila“. Výslednou částku „více než 400 000 Kč“ předá Vodafone České asociaci paraplegiků na projekt vybavení spinálních a rehabilitačních jednotek asistivními technologiemi. Specializovaná pracoviště v nemocnicích v Praze Motole, Brně, Ostravě, Liberci, Košumberku, Hrabyni a Kladrubech získají moderní technologie, např. tablety s myší ovládanou hlasem nebo obličejem. Personál nemocnice získá také odborné proškolení k tomu, aby uměl pacienty naučit, jak tyto technologie používat.

vodafone_csr_2016

Kromě celofiremní finanční sbírky přes dárcovskou platformu probíhalo ve Vodafonu i tradiční Pečení pro neziskovky, dobrovolnický den nejvyššího vedení Vodafonu v chráněném bydlení Zeeland pro lidi s mentálním postižením, nábor dárců krve a sbírka pro Hvězdný bazar České asociace paraplegiků (CZEPA).

Reklama