Zapomeňte na Windows, i Bill Gates už má Android

Reklama

Světovými médii prolétla šokující zpráva. Zakladatel Microsoftu, Bill Gates, který by měl logicky podporovat Windows, přešel na blíže neurčený mobil s Androidem.

Spoluzakladatel a po dlouhou dobu generální ředitel a hlavní inovační tahoun Microsoftu to prozradil v rozhovoru pro televizi Fox News (záznam např. v článku zde). Microsoft přitom investoval do operačního systému Windows (Mobile/Phone) nemalé prostředky a dokonce koupil firmu Nokia, aby mohl produkovat vlastní Windows Phone telefony Lumia.

Ty už jsou ale delší dobu odloženy k ledu, nový model nebyl uveden od února 2016, kdy světlo světa spatřila Lumia 650. Ani telefony jiných značek s operačním systémem Windows pulty obchodů zrovna nehýří. Není proto divu, že i bývalý šéf Microsoftu stáhl po systému, po kterém před ním sáhla naprostá většina mobilních uživatelů.

O přesném typu telefonu, který Bill Gates používá, panuje řada dohadů. Nejvíc lidí se kloní k Samsungu Galaxy S8, který prodává Micosoft s balíkem předinstalovaných aplikací vlastní výroby.

 

Reklama