Zase ta Nokia: Windows tablet prý bude koncem září

Reklama

„Zaručených neověřených“ zpráv o představení tabletu Nokia přibývá. Mezi tipaři se nejčastěji hovoří o posledním týdnu či konci září, tablet značky Nokia by měl běžet na nově představeném operačním systému Windows RT 8.1 od Microsoftu.

Tablet Nokia by se tedy měl objevit na konci září, některé tipy hovoří přímo o tiskové konferenci konané 26. září. To je samo o sobě podivné, na tabletu by totiž měla běžet nová verze operačního systému Windows RT 8.1, o níž je dobře známo, že bude oficiálně uvedena až 18. března. Ale to asi na věci nic nemění, je nepravděpodobné, že by tablet vstoupil do prodeje ihned po představení a za těch pár týdnů se Windows určitě objeví.

Jiné zprávy poukazují na to, že Nokia nechce zopakovat chybu Microsoftu a upnout se k neoblíbené verzi RT, místo toho údajně do svého (dostatečně výkonného) tabletu nainstaluje plnohodnotná Windows. Tak uvidíme. Z hardwarové výbavy pak tipy slibují 10,1″ displej s fullHD rozlišením, procesor Snapdragon s frekvencí 2,1 GHz a 32GB úložiště.

Po tabletu představeném v září by se měla v říjnu objevit Lumia pro dvě SIM karty a v listopadu pak nějaký mobil s velkým displejem, phablet.

Reklama