Ženy, muži a smartphony: jedni žvaní, druzí čtou [výzkum]

Reklama

Vodafone si nechal udělat další kolo průzkumu Vodafone Zoom; tentokrát se zaměřil na používání chytrých telefonů. Zjistil, že muži nejčastěji čtou zprávy, zatímco ženy brouzdají na sociálních sítích. Překvapuje vás to? Podívejte se na další zajímavé výsledky.

Datové připojení více využívají muži. Proto není velké překvapení, že 74 % z nich přiznává, že se připojují denně. Žen, které využívají datové připojení každý den, je o 15 % méně. Pouze 11% respondentů ve výzkumu uvedlo, že by se bez datového připojení úplně obešlo. Oproti tomu téměř dvě třetiny respondentů si život bez dat už ani neumí představit.

Muži si častěji na smartphonu čtou zprávy (81 %) nebo bojují se svým vrozeným odporem ptát se cizích lidí na cestu. 71 % respondentů totiž na mobilu pravidelně vyhledává dopravní spojení, stejný podíl (71 %) pak uvádí, že pravidelně vyhledává cestu na mobilní navigaci. Relativně málo mužů, , pouhých 42 %, stahuje na smartphonu aplikace nebo hry. Jen o něco více, konkrétně 57 %, navštěvuje ze smartphonu pravidelně sociální sítě.

To ženy jsou na tom, alespoň ve využívání sociálních sítí, podstatně lépe. Z mobilu k nim přistupuje 68 % respondentek. Oproti tomu ženy tolik nezajímá aktuální dění, zpravodajské weby jich navštěvuje na mobilu pouze 65 %. Při hledání cesty dávají přednost komunikaci se živými lidmi, po mobilu jich sahá jen 62 % (vyhledávání dopravního spojení), respektive 46 % (online navigace a mapy). Po přečtení předchozího odstavce asi jen málokoho překvapí, že jen 40 % žen stahuje do mobilu aplikace.

Reklama