Ženy nehledí jen na vzhled mobilu [výzkum]

Reklama

Taky jste slyšeli, že ženám nejde o funkce telefonu, ale jenom o vzhled? Lenovo si nechalo vypracovat výzkum, z něhož vyplývá, že to je jenom mýtus.

Výzkumu, který proběhl v březnu letošního roku, se zúčastnilo 500 žen ve věku 18-55 let. Vyplynulo z něj, že se ženy při výběru ohlížejí na recenze a doporučení, lhostejné jim nejsou ani funkce. Vzhled samozřejmě neopomíjejí, není ale jediným důležitým faktorem.

Zeny_telefony_vyzkumLenovo_2

Takřka třetina žen, přesně 28 %, vybírá nový telefon podle vlastních zkušeností. Hodně také dají na rady svých kamarádů a známých. Ve 20 % případů ženy přihlédnou k recenzím v odborných médiích, studují také diskuzní fóra a zkušenosti jiných uživatelů. Kromě výše zmíněných charakteristik jsou pro 20% žen důležité funkce jejich budoucího telefonu a pro 14 % žen pak špičkový výkon.

Zeny_telefony_vyzkumLenovo_3Zeny_telefony_vyzkumLenovo_1

I přesto, že vzhled není tím nedůležitějším faktorem při výběru telefonu, preference barev se u jednotlivých zákaznic liší. Naprostou stálici představuje černá, při výběru telefonu po ní sáhne až 40 % z nich. Populární je také bílá, kterou by zvolila necelá pětina. Rozdíly v preferencích barev ale panují napříč celou republikou. Zatímco na Moravě by ženy dále sáhly spíše po červeném telefonu, ženy žijící v hlavním městě preferují růžovou a šedou.

Mimochodem, zadavatel výzkumu, firma Lenovo, patří mezi ženami ve věku 15-24 let mezi první pětku nejoblíbenějších značek.

Reklama