Zítra začíná mobilní peklo, Mobile World Congress v Barceloně

Reklama

Celý život jsi hřešil, nenasytně jsi pokukoval po nových a nových mobilech, byl jsi pyšný na svůj iPhone a záviděl jsi bližnímu svému jeho Lumii 920. Za to teď přijdeš do pekla. Tvé oko spatří tisíce mobilů, ale většinu z nich si nikdy nebudeš moci pořídit. Začíná MWC 2013!

Tak nějak by se dala charakterizovat mobilní událost roku, Mobile World Congress konaný každoročně v únoru ve španělské Barceloně. Je to místo, kde srdce každého milovníka mobilních telefonů zaplesá. Účastní se ho takřka všichni výrobci, kteří tam představují nebo alespoň ukazují produkty na příštích 6-10 měsíců. Veletrh není otevřen veřejnosti, takže mezi stánky výrobců procházejí výhradně zástupci operátorů, novináři, analytici a jiní „lidé z oboru“.

Více než 70 tisíc návštěvníků z celého světa stráví pondělí, úterý, středu a část čtvrtka sledováním nejaktuálnějších novinek, posloucháním vizionářských přednášek a navazováním obchodních a pracovních kontaktů. My u takové události samozřejmě nebudeme chybět a počínaje zítřkem vám začneme přinášet živé fotky, videa a informace přímo z centra dění. Na co se můžete těšit?

Samsung

Aktuální mobilní jednička je, jako vždy, poněkud tajuplná. Všichni vědí, že Samsung „něco“ nového ukáže, nikdo ale netuší, co to bude. Letos snad poprvé nemá firma tiskovou konferenci, produkty bude prezentovat pouze na stánku. Expozice Samsungu patří ale tradičně k těm největším.

Nokia

Při své poslední účasti na MWC oznámila Nokia slovy ředitele Elopa svůj příklon k Windows Phone. Poté se na nějakou dobu stáhla a nyní se slavně (?) vrací a prkna, která znamenají mobilní svět. Tiskovou konferenci ohlásila již na pondělní brzké ráno, konkrétní informace ale na veřejnost ještě neunikly. Spekuluje se o uvedení nových přístrojů Lumia s Windows Phone. Nokia své vlajkové lodě ale obvykle ukazuje až na vlastní obdobné akci Nokia World.

HTC

Naopak u HTC máme naprosto jasno. Tchajwanský výrobce popřel smysl veletrhu, rozhodl se nečekat, a svůj model HTC One představil o týden dříve v Londýně. Informace o tomto přístroji s hliníkovým unibody jsme vám už přinesli, nyní tedy pořídíme nějaké živé fotky a vyzkoušíme si nové funkce naživo.

HTC_One_skupina2

LG

LG jasně oznámilo, co bude na MWC ukazovat. Jedná se o smartphony řady L Series II se zajímavým designem, a dva přístroje řady Optimus F podporující LTE. Stánek LG si rozhodně nenecháme ujít!

LG_Optimus_F_Series

LG_Optimus_L_Series_II_L5_L7_L3_1

Huawei

Huawei se rozhodl dovézt do Barcelony produkty představené již dříve na americkém veletrhu CES: Ascend P2, Ascend D2 Ascend Mate, Ascend W1 a Honor2. Tiskovou konferenci má již v neděli, takže je pravděpodobné, že se pochlubí nějakou novinkou.

Reklama