Zkušenosti s telefonem Aligator S5000 Duo

Reklama

Když jsem se poprvé dozvěděla značku telefon, který budu testovat, představovala jsem si klasický Aligator pro seniory s velkým displejem a tlačítky. Zklamání netrvalo dlouho, a tak se s vámi mohu nyní podělit o své pocity a zkušenosti z dvoutýdenního soužití s tímto mobilním telefonem.

Prvně musím říci, že mobilní telefon, který běžně používám, není žádné ořezávátko, i přesto jsem s Aligatorem postoupila do vyšší ligy, ze které se mi bude nyní velmi těžko odcházet.

Displej a zpracování

První, co mě naprosto uchvátilo na Aligatoru byl jeho displej, barvy jsou skvělé a čitelnost na slunci taky nemá větší chyby. Dalším plusem je také krycí folie displeje, která je již nalepená a brání tak většímu poškrábání. Celkové zpracování telefonu je pěkné, na zadní straně matné, takže nezanecháváte otisky prstů. Jako žena bych ocenila existenci více barevných variant než je jen černá.

AligatorS5000Duo_1

I přes svou tenkost a velikost se drží pohodlně i v jedné ruce a neklouže. Pracující jistě ocení i možnost používat dvě SIM karty. Dále mě příjemně překvapila signalizační dioda, nemusíte vzít vůbec mobil do ruky, když chcete zjistit, zda vám někdo nevolal či nepsal.

Prostředí a ovládání

Každý Android je malinko jiný, o čemž jsem se přesvědčila hned po zapnutí přístroje, vzájemné oťukávání, ale netrvalo příliš dlouho a po dvou dnech jsem si na nové prostředí již v pohodě zvykla. Jediné, co mi vadilo, byla horní lišta, kdy musíte zmáčknout ještě jednu ikonku, abyste se dostali k tomu, co potřebujete, jako je Wi-Fi, datové připojení, bluetooth nebo zvukové profily. Tato maličkost mi dost vadila a ztěžovala celkově rychlé ovládání.

AligatorS5000Duo_displej_3AligatorS5000Duo_displej_4

Ale jako na všechno, jsem si časem zvykla. Dalším minusem pro mě, byla QUERTY klávesnice, která je při psaní jak naležato tak nastojato. Naležato mi tato klávesnice nevadí, ale pokud jste zvyklí psát na mobilu jednou rukou v jeho normální poloze, tak jsou písmena strašně malá. Za celé dva týdny jsem nenapsala jedinou SMS bez překlepu, a to nemám nějak extra velké prsty. Uvítala bych v nastavení možnost mít nastojato klasickou 3×4 klávesnici.

Výkon

Sledování videa na tomto telefonu je vzhledem k jeho velikosti velmi pohodlné a příjemné vzhledem ke kvalitě displej a celkové rychlosti s jakou telefon pracuje. Ale možná bych uvítala ještě jeden malý reproduktor na přední straně telefonu, protože pouze s tím zadní zní zvuk tak trochu dutě. Když už jsme u rychlosti telefonu, ta je výborná, prohlížení webu nebo hraní her je díky ní skvělé a na nic dlouho nečekáte.

AligatorS5000Duo_10AligatorS5000Duo_9

Za celou dobu testování mi mobil ani jednou nezamrzl, přechody z aplikace do aplikace jsou pohodlné a plynulé, bez jakéhokoliv zádrhelu. Ruku v ruce s výkonem tohoto telefonu, který na mě opravdu udělal dojem, jde ale zahřívání v horní části telefonu. Teplota při delším používání stoupá až k nepříjemnému bodu, který mě malinko zneklidňoval, ale jiné vedlejší účinky jsem nepocítila.

Baterie a výdrž

Ačkoliv se jedná o mobil s velkým displejem a velkým výkonem, výdrž mě příjemně překvapila. Při mém používání, které zahrnuje SMS, volání a přibližně 5 krát denně připojení na internet, ať už prostřednictvím Wi-Fi nebo datové připojení, mi mobil vydržel i déle než dva dny. Pokud, ale budete mít nastavený jas naplno a mobil nevyjde z používání, připravte se na výdrž okolo jednoho dne.

Reproduktor a zvuk

Reproduktor, ač malý a na zadní straně, zvládne velmi hlasitý zvuk, což jsem ocenila, hlavně ve chvílích, kdy ho nemáte při ruce, a někdo vám volá. Což v mém případě znamenalo, že já jsem na zahradě a slyším mobil umístěný na verandě domu. To jsem zatím s žádným telefonem nezažila a budu si těžko odvykat, že slyším telefon, i když ho nemám přímo u sebe.

Wi-Fi a fotoaparát

Dalším velkým plusem telefonu je skvělý příjem Wi-Fi signálu, který jsem chytala i na zahradě a v místech, kde si s tím můj starý telefon nedokázal poradit. Pochválit musím i přední fotoaparát, který fotí skvěle a hodí se hlavně na kvalitní selfie. Ovšem zadní fotoaparát mě zklamal. I přesto, že má 13 Mpx, fotky nejsou takové, jaké jsem od něj očekávala.

AligatorS5000Duo_1AligatorS5000Duo_5

Musíte si správně nastavit vyvážení barev, protože když to neuděláte, fotoaparát barvy zkresluje do zvláštních odstínů. Celkově na pěknou fotku potřebujete dobré světelné podmínky a trpělivost k nastavování. Avšak na běžné focení, to stačí. Ačkoliv přední fotoaparát má méně megapixelů než zadní, působily na mě fotky naprosto opačným dojmem.

Regulace jasu

Funkci automatické regulace jasu jsem vyzkoušela pouze párkrát a to proto, že mi nevyhovovala. Přišlo mi, že se vůbec nepřizpůsobovala okolnímu prostředí a regulovala si jas čistě, jak ji napadlo. Jak taky jinak vysvětlit, že se změnil jas displej třikrát za 10 minut, i přesto, že se neměnily světelné podmínky

Závěr

I když jsem k testovanému modelu byla nejdříve dost skeptická. Celkově k mobilům této značky jsem byla dost nedůvěřivá a rozhodně jsem nečekala žádné zázraky. Možná to bylo dobře, protože mě jenom příjemně překvapil. A musím přiznat, že loučení bude smutné a nejraději bych si telefon nechala.

Aligator S5000 Duo

Rozměry: 143 × 71 × 8 mm, 135 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1700 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Aligator S5000 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Reklama