Zkušenosti se Samsungem Galaxy Note

Reklama

V redakci jsme měli možnost delší dobu používat Samsung Galaxy Note. Zařízení na pomezí tabletu a mobilního telefonu jistě láká spoustu uživatelů, vyplatí se vám ale jeho pořízení? Jaké jsou hlavní klady a zápory tohoto přístroje?

Samsung Galaxy Note si bezesporu zaslouží pozornost. Stále patří v nabídce výrobce mezi trojku nejvybavenějších zařízení (společně s Galaxy S II a S III), má ale jednoznačně největší displej. Konkrétní hardwarové parametry tentokrát vynechám, můžete je prozkoumat v tabulce a katalogu.

Po konstrukční stránce se jedná o velmi dobře odvedenou práci, ani po delším používání se neobjevují nějaké výraznější známky opotřebení. Díky povrchové úpravě zadního krytu se Note velmi dobře drží v ruce, nakolik snadno se vám bude používat už je ale individuální.

Samsung Galaxy Note

Rozměry: 147 × 83 × 10 mm, ? g
Displej: 5,3″, 1280 × 800 bodů, ? barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 2 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena SAMSUNG i9220 Galaxy Note v českých e-shopech: 9 930 Kč – 16 289 Kč (Zdroj: Heureka.cz, 21.7.2012)

Největší zvláštností konstrukce je bezesporu S-Pen, pero, kterým můžete kreslit po displeji, zapisovat si poznámky atd. S-Pen drží v těle Galaxy Note velmi dobře, manipulace s ním je velmi snadná a jak si na něj jednou zvyknete, bude vám u jiných telefonů dost chybět.

Nakolik dokáže nahradit Galaxy Note mobil s trochu běžnější velikostí? To je asi klíčová otázka před samotným nákupem. Přístroj pochopitelně zvládá veškeré funkce smartphonu s Androidem, uživatelským prostředím TouchWiz se nijak neliší. Míra spokojenosti bude záviset na vašem způsobu užívání smartphonu. Galaxy Note nedoporučuji nikomu, kdo často telefonuje (přeci jenom je dost těžký), potřebuje delší výdrž na jedno nabití (ani větší kapacita baterie nepomáhá, prostě typický smartphone) případně má mobil hlavně na focení (upřímně, použít Note pro pořízení fotografií mě pořádně ani nenapadlo).

Jediná, zato zásadní výhoda, spočívá ve velkém displeji. Je skvělý na internet, prohlížení a klidně i editaci dokumentů, dobře se dívá na videa (ať už z YouTube nebo nahraná), skvělým zážitkem jsou i hry a Galaxy Note bez potíží nahradí navigaci.

Galaxy Note mi v domácnosti víceméně nahradil tablet, na cesty jsem si jej bral hlavně kvůli navigování a možnostem zábavy. Primárně jako mobil jsem jej takřka nevyužíval. Nic tomu samozřejmě nebrání, ale velikost tohoto zařízení už je opravdu větší.

Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz

Reklama