ZTE Blade III: třetí frajer z Číny [preview]

Reklama

Další pokračovatel tradice Blade se honosí Androidem 4.0, větším displejem, zaoblenou konstrukcí. Jaký je ve skutečnosti?

ZTE Blade III se zařadí mezi telefony se 4palcovým displejem, oproti předchozímu Blade II tedy o 0,5 palce více. Určitě potěší, že novinka přijde na trh s novým Androidem, nikoliv tedy jen s Androidem 2.3 jako předchůdce.

ZTE Blade III

Rozměry: 123 × 64 × 10 mm, 130 g
Displej: 4″, 480 × 800 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus
Podrobné specifikace
neprodává se

Vylepšení je samozřejmě více, novinka vypadá lépe než hranatější Blade II, pod displejem máme hned 4 senzorová tlačítka. Ta jsou bíle podsvětlena a tak je ve tmě najdete snáze; navíc tu je tlačítko pro vyhledávání zcela vpravo. Povedl se rámeček kolem displeje, který je trochu ostřejší a vyčnívá nepatrně nad displej jako ochrana při pokládání mobilu na podložku. Displej drží rozlišení 480 × 800 bodů, opět „jen“ 262 tisíc barev. Technicky jde o klasické LCD TFT. Nad displejem chybí přední kamera, ale raději vidím informační diodu. Jasným světlem bliká zeleně i červeně.

Levý bok dostal dvojtlačítko hlasitosti, vespod se mobil dobíjí microUSB. Nahoře se připojují přes 3,5mm jack sluchátka, nechybí zámek mobilu. Tlačítko je ovšem malé, má asi 7 mm a téměř splývá s povrchem. Napravo tlačítko nejsou vůbec, chybí tak spoušť fotoaparátu. Záda mobilu tvoří pogumovaný plast, v tom je jasně vidět objektiv 5Mpx fotoaparát. LED blesk není, ale autofokus snímač má. Bohužel se dají natočit jen VGA videa, kvalita není nic moc. Když se podívám na fotky z Blade II a Blade III, jde o stejné výsledky, průměr. Pod krytem se vešel 1 650mAh akumulátor, dá se tu za chodu vložit microSDHC karta.

Vnitřnosti telefonu se předchůdci podobají, opět tu máme 1GHz procesor a 512 MB RAM, dost se navýšila vnitřní paměť na 4 GB. Uživatel ale využije asi 2,3 GB. Android 4.0.4 dostal grafickou nadstavbu a tak se dívám na vylepšenou zamykací obrazovku, kde lze podržením tlačítka efektně odemknout telefon. Pokud potáhnete do stran, zobrazí se grafický rozcestník k několika aplikacím, jak je vidět na screenshotech.

Další zkušenosti najdete v tradiční recenzi. Telefon se ještě neprodává, cenu odhadujeme kolem 4 500 Kč a to určitě stojí za pozornost.

ZTE Blade III fotí a natáčí VGA video

Reklama