ZTE Blade Q vstupuje na český trh ve třech variantách

Reklama

ZTE zahajuje na českém trhu prodej smartphonu s Androidem, který nese označení Blade Q. Seženete ho hned ve třech variantách, které se liší velikost displeje, doporučená cena prostřední varianty se pohybuje okolo sympatických 4 000 Kč.

ZTE Blade Q si můžete koupit ve variantě Blade Q Mini s 4″ displejem, verzi Blade Q bez přídomku s 4,5″ displejem a variantě Blade Q Maxi s úhlopříčkou displeje 5″.

ZTE_Blade_Q_FrontBack

O chod přístroje se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz, pro běh aplikací pak slouží 1GB paměť RAM. Tato výbava dnes sice nepatří k absolutní špičce, přesto bez problémů utáhne jak předinstalovaný systém Android 4.2, ale také naprostou většinu aplikací. O něco horší je to sice s uživatelským úložištěm – to má kapacitu jen 4 GB – zato ho ale můžete snadno rozšířit paměťovou kartou microSD.

ZTE_Blade_Q_Selfie

Právě díky tomu budete mít dostatek místa na svou hudbu či seriály, ale také na fotky z 5Mpx fotoaparátu s autofokusem, který umí natáčet HD video s rozlišením 720p. Rozměrově ZTE Blade Q nepatří k nejmenším, při pečlivém změření naměříte 136 × 68 × 10 mm, nezachrání to ani ručička váhy, která se ustálí na hodnotě 140 g. Pro datové připojení máte k dispozici kromě 3G a Wi-Fi také HSPA+až do rychlosti 21 Mb/s pro stahování a 5,76 Mb/s pro nahrávání.

ZTE Blade Q lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama