ZTE Blade V: tenhle telefon chcete [recenze]

Reklama

Nové ZTE přináší slušný design konstrukce, IPS displej s kvalitním obrazem a slušný hardwarový výkon díky 4jádrovému procesoru a 1 GB RAM. Za novinku nedáte ani 3 500 Kč!

ZTE Blade V

Rozměry: 126 × 64 × 11 mm, 130 g
Displej: 4″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, IPS LCd
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena ZTE Blade V v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

ZTE Blade V je levný chytrý telefon s Androidem, který najdete v obchodech s cenou kolem 3 500 Kč. Telefon pro univerzální použití, nabízí svižný chod systému, dobře čitelný IPS displej  a zajímavou výdrž na nabití. Telefon se prodává ve variantě černé, ovšem zadní kryt je temně modrý. Černá vládne na přední straně.

Konstrukce

Součástí balení je nabíječka, extra microUSB kabel a levná pecková sluchátka. Přestože jde o celoplastový mobil a na první pohled je jasná nižší cenovka, první dojmy z používání byly dobré. Konstrukce je totiž příjemně zaoblená, vše pevně lícuje a nic nevrže. Hmotnost 130 g je přiměřená, celkové rozměry nejsou přerostlé díky 4palcovému displeji. Ten používá technologii IPS LCD s rozlišením 480 × 800 bodů, což určitě dostačuje k tomu, že na obraze neruší nějaké kostičky. Na světle je něco vidět, vyhovují pozorovací úhly, kdy se nemění vzhled obrazu při naklopení mobilu.

ZTEBladeV_1ZTEBladeV_10

Podsvícení displeje může regulovat čidlo, dělá to spolehlivě, automatiku jsem využíval během celé doby používání a byl jsem spokojen. Nad displejem bdí ochranné sklo, které je dostatečně tvrdé a odolné proti nějakému úrazu. Po 14 dnech se neobjevily žádné vlasové škrábance.

ZTEBladeV_2ZTEBladeV_3ZTEBladeV_4ZTEBladeV_5

Nad displejem nepřehlédnete oko přední kamery, vidět není barevná informační dioda vlevo od ní. Indikuje nové události, zprávy, stav nabíjení. Pod displejem spatříte trojici senzorových tlačítek, ve tmě se rozsvítí bílým světlem. Citlivost ovládání displeje a tlačítek je na vysoké úrovni bez zádrhelů.

ZTEBladeV_6ZTEBladeV_7

Trochu netradičně budete používat microUSB slot na levém boku, o něco výše je dvojtlačítko hlasitosti. Pravý bok je zcela holý, dole pak sídlí nezbytný mikrofon. Nahoře s povrchem téměř splývá tlačítko zámku, určitě bych jej uvítal větší. Výčet doplňků ukončuje 3,5mm jack na sluchátka.

ZTEBladeV_9ZTEBladeV_8

Zadní kryt má modrou metalízu a moc dobře naštěstí hladký povrch otisky nechytá. Ladné tvary obsahují kruhové oko 5Mpx fotoaparátu, LED blesk a mikrofon. Kromě loga ZTE tu máme také hlasitý reproduktor s dobrým projevem. I když při položení na záda je trochu utlumen.

ZTEBladeV_2

Kryt se dá vypáčit pomocí nehtu v pravém dolním rohu. Pak se dostanete ke slotům microSDHC karty a SIM klasického rozměru. Baterie s kapacitou 1 800 mAh na svém místě drží a nehýbe se. Kromě jednoho dne výdrže přidává ještě řadu hodin k tomu, výdrž je jednou z dobrých stránek ZTE Blade V.

Hardware, systém, funkce

Android verze 4.1.2 má opět nějaké grafické doplňky od výrobce. O chod se stará procesor se 4 jádry s taktem 1,2 GHz, který spolupracuje s 1 GB RAM. Pro data je 4 GB vnitřní paměti, pro uživatele je asi 1,5 GB. Telefon je připraven na rychlá data 3G HSDPA a HSUPA, ovšem LTE logicky chybí. Není tu také NFC.

ZTEBladeV_displej_1ZTEBladeV_displej_2ZTEBladeV_displej_3ZTEBladeV_displej_4ZTEBladeV_displej_5

Na první pohled je hardware se systémem v dobré spolupráci, telefon je totiž skvěle svižný a jen minimálně se někdy cukne. Nechat zapnuté můžete animované přechody a další grafiku, zároveň si spustíte různé náročné hry. Telefon se ani přehnaně nezahřívá při delším držení v ruce.

ZTEBladeV_displej_6ZTEBladeV_displej_7ZTEBladeV_displej_8ZTEBladeV_displej_9ZTEBladeV_displej_10

Výrobce potěší grafickým rozcestníkem MiEasyAccess již na zamykací obrazovce, v horní informační liště nevynechal místo pro tlačítka přepnutí datových přenosů a dalších funkcí. Aplikace v hlavním menu můžete třídit dle času, abecedy a využití. Lze je přeskládat nebo ukázat pouze nabídku widgetů.  Hlavní displej obsahuje pět ikon zástupců u spodního okraje, přetažením změníte pozici a jiný odkaz na aplikaci.

ZTEBladeV_displej_11ZTEBladeV_displej_12ZTEBladeV_displej_13ZTEBladeV_displej_14

ZTE nabízí klasickou zásobu funkcí od Googlu, za zmínku stojí rychlá fixace GPS do pár sekund v mapách Googlu i navigaci. Oceníte rovněž kancelářský balík Kingsoft Office, za pozornost stojí možnost aktivace klávesnice TouchPal X. Klávesnice podporuje psaní znaků tahem, ukládání do slovníku, změnu klávesnice tažením apod. Osobně raději využívám klasickou klávesnici Androidu. V nabídce objevíte aplikaci Svítilna pro aktivaci LED.

ZTEBladeV_displej_16ZTEBladeV_displej_15

S telefonem se fotí přes virtuální spoušť, kvalita snímků vychází pouze z 5Mpx snímače. Video ve kvalitě VGA potěší dobrým záznamem zvuku, podívejte se sami. Fotky trpí přepálením světlejších míst, nedaří se obstojné makro. Spíše tedy fotit průměrné výsledky.

Závěr

ZTE Blade V je překvapivě dobrý telefon s rychlou odezvou systému, kvalitní konstrukcí a displejem. Za sympatickou cenu tu máme přístroj, který pracuje spolehlivě pro komunikaci, organizaci času i hraní her. Nezbývá než telefon určitě doporučit!

Reklama