ZTE Grand X In, první „Intel inside“ smartphone, se začíná prodávat

Reklama

O uvedení prvního smartphonu, který má uvnitř procesor Intel, jsme vás informovali již dříve. Nyní si ale ZTE Grand X In můžete oficiálně zakoupit v prodejnách O2. Cena byla nastavena rozumně, za nedotovaný mobil zaplatíte necelých šest tisíc.

Oficiální nedotovaná cena činí 5 495 Kč, pokud uzavřete s O2 smlouvu, můžete se dostat až na 1 995 Kč. Za to získáte mobil s rozměry 127 × 65 × 10 mm a hmotností 141 g, který nabídne všechny skvělé funkce operačního systému Android ve verzi 4.0. Jeho displej má úhlopříčku 4,3″, pracuje s rozlišením 960 × 540 bodů a je samozřejmě dotykový.

ZTE_Grand_X_In_3

Telefon ZTE Grand X In je vybaven procesorem Intel Atom Z2460 o frekvenci 1,6 GHz, čímž se liší v podstatě od všech ostatních chytrých telefonů. Ty totiž používají mobilní procesory jiných výrobců, Intel se zatím ve světě mobilů nijak výrazně neangažoval a toto je pověstná první vlaštovka, která to snad změní.

ZTE-Grand-X-in

Operační paměť telefonu má velikost 1 GB, pro uchovávání multimediálního obsahu je k dispozici interní paměť 4GB, kterou lze dále rozšířit microSDHC kartami až do kapacity 32 GB. Paměť můžete zaplnit třeba snímky z 8Mpx fotoaparátu s autofokusem nebo videi ve fullHD rozlišení.

ZTE-Grand-X-in-back

Z dalších funkcí je třeba vyzdvihnout podporu datových technologií, zejména Wi-Fi a HSPA (až do rychlostí 21Mb/s pro stahování a 5,76 Mb/s pro odesílání), vestavěný přijímač navigačního systému GPS a také aktuálně vysoce módní technologii NFC pro bezkontaktní platby.

Reklama