ZTE Grand X In: strčte Intel do kapsy [recenze]

Reklama

Jeden z mnoha Androidů střední třídy se snaží nalákat kupce na věhlasnou značku procesoru Intel. Zaoblený plastový mobil láká na 4,3“ displej a kvalitní 8Mpx fotoaparát s 1080p videem.

ZTE Grand X In se dá koupit například u O2 za 5 495 Kč v jediné černé variantě. Také je k nalezení v nabídce elektronických obchodů. Na první pohled nevypadá nijak výstředně, jde o další dotykový telefon se senzorovými tlačítky a pevnou konstrukcí. Operační systém Android je ve verzi 4.0.4, doplňuje jej pár grafických doplňků od ZTE.

ZTE Grand X In

Rozměry: 127 × 65 × 10 mm, 141 g
Displej: 4,3″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1600 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena ZTE Grand X v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Zpracování telefonu je na dobré úrovni, konstrukce je pevná, ani při kroucení nevydává ani hlásku a vše drží. Do ruky padne bez potíží, zaoblené hrany nabízí povinné minimum ovládacích tlačítek, celá černí strana je tvořena ochranným sklem displeje.

ZTEGrandXIn_2ZTEGrandXIn_3

Kapacitní displej TFT má velikost 4,3 palců s rozlišením 540 × 960 bodů, nechybí automatická regulace jasu, která pracuje spolehlivě. Ta také rozsvěcuje čtyři ovládací prvky pod displejem, kromě tradiční trojice tu je navíc vyhledávací tlačítko Google. Symboly tlačítek jsou viditelné i bez podsvícení. Reakce displeje jsou většinou spolehlivé, ale občas jakoby systém vyžadoval vícenásobné ťuknutí prstem.

ZTEGrandXIn_4ZTEGrandXIn_5

Nad displejem je zřetelně vidět přední kamera na videohovory, v levé části pak spočívá výrazná informační dioda. Její blikání můžete zatrhnout v nastavení, osobně mám tento způsob upozorňování rád.

ZTEGrandXIn_6ZTEGrandXIn_7

Ponurý design moc neoživí lesklý ovladač hlasitosti na levé straně, tamtéž je také microUSB konektor k nabíjení a spojení s počítačem. Na pravé straně není zhola nic, zámek mobilu tedy najdete nahoře. Stejně tak 3,5mm jack na sluchátka. Drobné otvory na horní i spodní straně nazančují přítomnost mikrofonů pro kvalitní telefonování v hlučnějším prostředí.

ZTEGrandXIn_8ZTEGrandXIn_9

Celou zadní část i většinu bočních stěn tvoří plastový kryt, který se dá vypáčit díky výřezu v pravém spodním rohu. Doporučuji použití síly a delších nehtů. Určitě je příjemné, že kryt má plastickou strukturu, nechytá otisky a v ruce se spolehlivě drží.

ZTEGrandXIn_9ZTEGrandXIn_10

Zadní strana se designérům moc nepovedla, snímač 8Mpx fotoaparátu umístili do rohu, stejně jako jednu LED jako blesk. Výrazné logo ZTE doplňuje o něco větší Intel Inside. O něco níže jsou dva výstupy hlasitého reproduktoru, ZTE umí vyzvánět i hrát hudbu hodně nahlas, vůbec není potřeba maximální hlasitost.

ZTEGrandXIn_11ZTEGrandXIn_12

Pod krytem spočívá 1 650mAh baterie, která se nijak nehýbe. Pro telefonování nutno vložit SIM tradičních rozměrů, na využití čeká i microSDHC slot. S testovací 16GB kartou Verbatim pracuje ZTE bez potíží.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama