ZTE Grand X2 In: hodně zajímavý stroj [recenze]

Reklama

Jméno z Číny, srdce od Intelu, dostupnost zatím nulová. Dočkáme se v prodeji povedeného ZTE s parádním displejem a výkonným procesorem Intel? A kdo ho bude mít pod stromečkem?

ZTEGrandXIn2_11

ZTE Grand X In 2

Rozměry: 132 × 66 × 10 mm, 127 g
Displej: 4,5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 2000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus  blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

ZTE Grand X2 In stále není v prodeji a je to škoda. Tenhle telefon si totiž pozornost mobilních fanoušků zaslouží. Zatím se musejí spokojit s předchozím modelem ZTE Grand X In, více čtěte v našem článku. My nyní přinášíme test předprodejního vzorku a první dojmy jsou více než pozitivní! Telefon ZTE Grand X2 In zatím nezná cenu, za jakou se bude prodávat. Předchozí model stojí u O2 pod 4 000 Kč, takže u novinky bych čekal cenu těsně nad 5 000 Kč. A to je další plus.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Zaoblená konstrukce telefonu je nejenže příjemně lehká s 127 g, ale také tenká. 10 mm v pase stále navozuje pocit, že držíte tenký mobil. Tajuplný vzhled přední strany napovídá jediné, senzorová tlačítka nejsou vidět, rozsvítí se až s displejem v jeho spodní části. Okraj telefonu obíhá lesklý rámeček, který vykukuje nad povrch. Displej tak neleží přímo na podložce při otočení mobilu.

ZTEGrandXIn2_1ZTEGrandXIn2_5

Konstrukce telefonu je příkladně pevná a nedá se nějak zkroutit a už vůbec nevydává zvuky. Temný rámeček ukrývá prostor pro 4,5palcový displej s HD rozlišením 720 × 1 280 bodů a IPS technologií. Obraz je jednoduše parádní, dobře jasný, jemný, kvalitně podsvícený, na světle viditelný a čitelný.

ZTEGrandXIn2_2ZTEGrandXIn2_6

Nad displejem se ukrývají čidla vzdálenosti a okolního jasu, stejně tak drobná LED pro indikaci událostí. Při nabíjení svítí, událost prozradí blikáním apod. Rovněž tu nechybí přední kamera na focení a videohovory. Senzorová tlačítka pro ovládání mobilu se objeví po odemknutí. Nejprve tak vidíte zkratku na karty Googlu, až poté se promění v tlačítka.

ZTEGrandXIn2_4ZTEGrandXIn2_3

Tmavě modrá konstrukce má na levém boku pouze microUSB konektor na nabíjení a spojení s PC. Napravo je pak lesklý ovladač hlasitosti, jehož obě polohy fungují jako spoušť fotoaparátu. Neobvyklé řešení focení je elegantní, jednoduše se ušetřilo za jedno tlačítko. Horní strana obsahuje zámek mobilu a 3,5mm jack sluchátek.

ZTEGrandXIn2_7ZTEGrandXIn2_8

Boky plynule přecházejí na záda telefonu, kde trůní logo Intelu a otvor hlasitého reproduktoru. Telefon nemá klasicky přístupnou baterii, sejmout lze jen kousek plastu kolem fotoaparátu. Snímač s hodnotou 8 Mpx doplňuje LED dioda pro blesk a svícení. Kus plastu drží docela pevně, pod ním najdete sloty SIM klasického rozměru a microSDHC karty.

ZTEGrandXIn2_10ZTEGrandXIn2_9

Jelikož fotoaparát vyčnívá a navíc je pokryt ochranným sklíčkem, snadno se zašpiní. Takže čištění před focením je povinnost. U objektivu je umístěn mikrofon s citlivým nastavením, podívejte se na video níže. Kvalita videa fullHD je dobrá, stejně tak pracuje fotoaparát. Fotky patří určitě k nadprůměru.

Integrovaná baterie s kapacitou 2 000 mAh dokáže telefon napájet i pár dní v kuse. Vypadá to, že Intel procesor moc energie nepotřebuje. Přestože mobil využívám každou chvíli na datové přenosy a komunikaci, není potřeba nabíjet každý den. A to je dobrá zpráva.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama