ZTE Skate Pro přichází do Česka exkluzivně u O2

Reklama

Světová mobilní čtyřka, čínská firma ZTE, do toho začíná v Česku pořádně šlapat. Od listopadu bude v nabídce O2 k dispozici ZTE Skate Pro, mobil s Androidem za cenu okolo čtyř tisíc korun. Co myslíte, najde si mezi českými zákazníky dostatek zájemců o koupi?

Dostat se do nabídky operátora je pro každou značku výhrou, operátoři totiž v Česku stále prodávají velmi významné procento nových mobilů. ZTE má tuto cestu oproti jiným nováčkům na českém trhu značně usnadněnou, k operátorům už totiž proniklo se svými USB modemy a v případě Vodafonu i brandovanými telefony a tablety.

Od listopadu se tedy u O2 objeví ZTE Skate Pro. Jak vyplývá z níže uvedených parametrů, je to v podstatě průměrný či velmi lehce nadprůměrný mobil s Androidem. Náročným uživatelům asi bude vadit hlavně malá operační paměť a fakt, že procesor má pouze jedno jádro, relativně nízkou taktovací frekvenci.

Jinak má ZTE Skate Pro všechno, co od dnešního smartphonu čekáte. Čtyřpalcový displej s dostatečným rozlišením (trochu ho kazí barevná hloubka, 262 tisíc barev je už dnes horší průměr), dobrou podporu datových přenosů a všechny funkce, které s sebou nese operační systém Android. Paměť pro uložení vašich dat je sice jen 4 GB, máte ale k dispozici slot na paměťové karty, takže by to neměl být velký problém. Kromě operačního systému Android se můžete těšit na nástavbu z dílny ZTE.

Designově je ZTE Skate Pro elegantní obdélník se zaoblenými rohy. Za zmínku stojí tlačítka pro změnu hlasitosti splývající s liniemi přístroje tak, že design nijak nenarušují. Zpočátku bude k dispozici černá varianta, ještě do konce roku by se ale měla objevit i bílá verze.

Základní parametry

Rozměry, hmotnost: 121 × 64 × 11 mm, 130 g
Displej: 4″, TFT LCD, kapacitní, 262 tisíc barev, rozlišení 800 × 480 bodů
Baterie: Li-Ion, 1 600 mAh
Datové funkce: GPRS, EDGE, HSDA (7,2 Mb/s / 5,7 Mb/s,)
Wi-Fi: 802.11b/g/n, bluetooth 2.1+EDR, microUSB
Navigace: A-GPS, Google Mapy
Paměť: 512 MB RAM, 4 GB ROM, paměťová karta: až 32 GB microSDHC
Procesor: Qualcomm MSM7227A, 1 GHz
Fotoaparát: 5 MPx, autofokus, vyvážení bílé, makro, video (640 × 480 bodů)
Přehrávání hudby: MP3, AAC, WAV a další, výstup 3,5 mm jack
Prohlížení obrázků: JPEG, JPG, GIF, PNG, BMP
Operační systém: Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

Reklama