ZTE Tania: nejlevnější Windows Phone 7.5 obstojí

Reklama

Chcete ochutnat systém od Microsoftu? Nemáte na drahou Nokii? Důvěřovat můžete čínskému výrobci ZTE, který zhotovil solidní chytrý mobil s velikým 4,3″ displejem, 1GHz procesorem, senzorovými tlačítky a plnou výbavou.

ZTE Tania se rozhodl zaútočit na peněženky dosud váhajících zájemců o chytrý mobil s Windows Phone 7.5. Se zajímavou cenovkou totiž rozšiřuje řady těch nejlevnějších smartphonů s okny, ať už jde o Nokii Lumii 710, HTC Radar nebo Samsungy Omnia 7 a W. ZTE Tania je ovšem hravě válcuje ve velikosti displeje 4,3″!

ZTE Tania lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Související články

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, konstrukce
  2. Prostředí, funkce, ukázkové fotky, video prostředí, závěr

Video po vybalení

Konstrukce

ZTE Tania přichází od známého čínského výrobce telefonů a tabletů, známe třeba z nabídky operátora Vodafone. U ZTE se mi vždy líbilo kvalitní zpracování a solidní chod zařízení, a tak jsem byl zvědavý na tento stroj. Při pohledu na konstrukci si nelze nevšimnout velkého 4,3″ displeje. Tohle rozhodně není v této třídě standardem. Od velikosti displeje se zvětšila konstrukce a tak v rukou budete mít velký mobil s hmotností 158 g, což už je znát.

Čelní plast kryje celý displej a dole nabízí trojici bíle podsvícených tlačítek – pro návrat, vstup do menu a hledání ve službě Bing. Občas narazím na to, že tlačítka nechtějí reagovat a je nutné do nich ťuknout vícekrát, ale nestává se to často. Trochu mi vadí jejich pohasínání, rozsvítí se po doteku a po pár sekundách zase zhasnou. Někde nahoře u reproduktoru se schovalo čidlo přiblížení a okolního osvětlení, nechybí decentní logo výrobce, naopak tu není přední kamera. Kolem displeje obíhá rámeček, který nepatrně vykukuje nad povrch displeje a chrání jej tak před škrábanci při položení mobilu na podložku. Displej s plochou 57 × 94 mm dostal rozlišení 480 × 800 bodů. Nechrání jej populární Gorilla Glass, nýbrž tvrdší plast, při silném stisku spatříte na displeji duhu. S čitelností na slunci to není bohužel nijak slavné, pozorovací úhly nepřekáží běžnému používání. Na doteky displej reaguje bleskově, jak vidíte na ukázkovém videu.

Záda mobilu přecházejí na boky, mobil je tak celý vložený do zadního krytu. Levý bok obsahuje tenké dvojtlačítko hlasitosti, nahoře se nabízí 3,5mm jack na sluchátka. Marně už bychom nedaleko hledali zamykací tlačítko, to je totiž vpravo. Radost tak udělá pravákům, nahmatání palcem je hodně usnadněno. Netradičně na pravém boku objevíme i nekrytý microUSB konektor. Tohle řešení může trochu bránit v používání mobilu při nabíjení a současném telefonování, špatně se mobil drží. Určitě potěší hardwarová spoušť fotoaparátu o něco níže. Ta vyčnívá nad povrch krytu o něco více než zámek. Všechna boční tlačítka nejsou poosvětlena, reagují ochotně na stisk.

Zadní kryt se sundává dost obtížně, vystačit si musíme s jediným zahloubením na nehet v pravém spodním rohu. Po odkrytí se seznámíte s netradičně tvarovanou tenkou baterií s kapacitou 1 400 mAh. ZTE Tania nevyžaduje microSIM, větší zásuvka se zpřístupní po vyjmutí akumulátoru. Jelikož jde o Windows Phone, už tu nenajdeme rozšiřující slot na microSDHC karty. Ohledně výdrže tu opět máme „jednodenní“ smartphone, který při datovém zatížení, komunikaci a nějakých multimédií budete k zásuvce často muset přibližovat. Ruční synchronizace dokáže baterku dost ušetřit, určitě ji zvažte.

Provedení zadního krytu ještě musím pochválit, je totiž lehce pogumovaný a tak se drží dobře a zároveň moc neklouže po povrchu. Výřez v krytu dělá místo pro 5Mpx fotoaparát s autofokusem a HD videem. Kvalitu fotek navyšuje záblesková LED. Zvuk hlasitého reproduktoru, jehož výstup leží nedaleko, hodnotím jako průměr, je hodně „plastový“. Navíc při položení mobilu na záda se dost ztlumí.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, konstrukce
  2. Prostředí, funkce, ukázkové fotky, video prostředí, závěr

Reklama