ZTE Tania: nejlevnější Windows Phone 7.5 obstojí

Reklama

Kapitoly článku:

 1. Video, představení, konstrukce
 2. Prostředí, funkce, ukázkové fotky, video prostředí, závěr

Hardware, systém, funkce

Operační systém Windows Phone 7.5 nutí k chodu čipset Qualcomm MSM8255 Snapdragon a procesor Scorpion s taktem 1 GHz. Grafice prospívá čip Andreno 205 a to vše doplňuje 512 MB RAM. Smutným zjištěním je přítomnost pouhých 4 GB úložného prostoru, kdy je část vyhrazena systému a na uživatele zbylo jen 2,89 GB. Útěchou může být alespoň fakt, že Windows Phone se dá propojit s cloudem SkyDrive s kapacitou 25 GB.

Návod na použití cloudu SkyDrive najdete v našem článku.

ZTE Tania komunikuje v sítích GSM a 3G, datové přenosy se počítají až 14,4 Mb/s u HSDPA a 5,76 Mb/s HSUPA. Připojení Wi-Fi se dá sdílet přes aktivaci hotspotu, další data využijí vestavěné Google Mapy a čip GPS. Windows Phone 7.5 Mango poskytuje obvyklé pohodlí na dlaždicovém uspořádání pohotovostního displeje. Tam si jednoduše připnete oblíbené weby, kontakty, aplikace, je to na vás. ZTE Tania budete synchronizovat přes počítač a software Microsoft Zune. Procházení telefonem, instalace a spouštění aplikací je hodně svižné. Na mobilu jedou plynule hry typu Angry Birds. Základní nabídka aplikací se neliší od jiných Windows Phone mobilů, z Marketplace je doplníte o ty oblíbené, jako první bude určitě právě SkyDrive.

Jelikož nám mobil do redakce dorazil bez oficiálního balení, nemohu ověřit kvalitu přibalených sluchátek. Po připojení vlastních si na kvalitu produkce ze ZTE nemůžu stěžovat. Stiskem spouště se do sekundy dostanete do fotoaplikace, v níž můžete pořídit snímky i doteky displeje. Kromě některých nastavneí vás bude zajímat nejvyšší kvalita fotek a to je 5Mpx 2 592 × 1 944 bodů. Už jsem nikde nenašel detekci obličeje a také panorama. Při natáčení si dejte pozor, standardně je totiž nastaveno jen VGA, takže přepněte na 720p video. Natáčet se dá s trvale zapnutou LED.

ZTE Tania – ukázka prostředí


Ze snímků mám pocit, že snímači vadí ostré světlo a pak jsou zahaleny v růžovém oparu. Naopak pod mrakem se zase přepalují světlá místa. Podobné výsledky produkuje záznam videa, až moc neodpovídají barvy.

Ukázkové foto

Ukázkové video 720p

Koupit?

ZTE Tania se mezi levnými Windows Phone mobily hravě prosadí velikostí displeje. Povedl se pogumovaný zadní kryt, proti konkurenční Lumii 710 má senzorová tlačítka pod displejem. Hmotností se řadí k větším mobilům, chybět možná někomu bude více vnitřní paměti. Hardwarovým výkonem nijak nezaostává, za celou dobu testu se nijak neseknul apod. ZTE se podařilo vyrobit solidní Windows Phone mobil, který může posloužit jako vstupenka do světa systému Microsoftu. Pokud se vám zdá moc velký, kupte stejně drahý HTC Radar.

Technické parametry ZTE Tania

 • Rozměry a hmotnost: 129 × 67 × 11 mm, 158 g
 • Operační systém: Windows Phone 7.5 Mango, multitasking, pohotovostní režim, sdílená paměť pro kontakty a SMS
 • Displej: 4,3 palce (57 × 94 mm), kapacitní, TFT LCD, 800 × 480 bodů, 16 milionů barev
 • Datové přenosy: GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, Wi-Fi, microUSB, USB 2.0, bluetooth
 • Procesor a paměť: 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB ROM, sdílení na SkyDrive
 • Organizační funkce: Kalendář, poznámky, úkolovník, diktafon
 • Multimédia: 5 Mpx fotoaparát s autofokusem, blesk, HD video
 • Baterie: 1 400 mAh
 • GPS: ano, A-GPS
ZTE Tania lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Kapitoly článku:

 1. Video, představení, konstrukce
 2. Prostředí, funkce, ukázkové fotky, video prostředí, závěr

Reklama