ZTE Tania: Windows Phone 7.5 a jen 4 GB místa?

Reklama

Čínský výrobce zásobuje obchody levným smartphonem s Windows Phone 7.5. Pro hodně uživatelů očekávaný přístroj máme v redakci, natočili jsme video po vybalení z krabice a ukázku rychlosti systému. Jaké jsou první dojmy?

Za nějakých 6 000 Kč si můžete pořídit telefon se systémem Windows Phone 7.5 a to na něm nebudete mít logo věhlasného výrobce. ZTE známe především z brandovaných telefonů a tabletů pro Vodafone, samozřejmě si můžeme vzpomenout třeba na model ZTE Skate. Právě Skate se parametry hodně podobá modelu Tania, ovšem v ní se setkáváme se systémem Microsoftu.

Parametry ZTE Tania

  • Velikost, hmotnost: 129 × 67 × 11 mm, 158 g
  • Operační systém: Windows Phone 7.5
  • Displej: LCD 4,3″, 480 × 800 bodů
  • Procesor, paměť: 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB vnitřní
  • Výbava: 3G s HSPA a HSUPA, Wi-Fi, bluetooth, microUSB, 3,5mm jack, GPS, 5Mpx fotoaparát s autofokusem a 720p videem
  • Cena: 6 490 Kč (Agora DMT)
ZTE Tania lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Telefon s větším dotykovým displejem a trojicí senzorových kláves dostal pevnou zaoblenou konstrukci. Zadní kryt tvoří plastovou vaničku, v níž je telefon vložený, na svém místě drží velmi pevně. Drobná lesklá tlačítka na stranách nejsou podsvícená, tradiční zamykací klávesu najdeme netradičně v horním pravém rohu. Výřez pro fotoaparát zahrnuje místo i pro jednu LED blesku, nechybí mřížka reproduktoru.

Video po vybalení

Chcete si pořídit podobný mobil s Androidem? Tak si kupte ZTE Skate , čtěte více v našem článku.

Obdélníková tenká baterie má kapacitu 1 400 mAh a jelikož v ruce máme mobil s Windows Phone, nikde už není slot na microSDHC. Právě s místem pro uložení se pojí menší záhada, jelikož ZTE oficiálně nabízí jen 4 GB prostoru, zatímco ostatní Windows Phone telefony 8 GB. Ve skutečnosti je pro uživatele k dispozici „pouhých“ 2,89 GB, což není opravdu dostatek pro multimédia.

Co se líbí/nelíbí

  • Nižší cena za Windows Phone mobil
  • Zámek displeje na boku mobilu
  • Senzorová tlačítka občas nereagují
  • Jen 2,89 GB místa pro data (ofic. 4 GB)

První dojmy ukazují, že senzorová tlačítka pod displejem nereagují moc ochotně na dotek, občas je nutné stisknout vícekrát. Hardwarově mobil funguje přiměřeně, chod prostředí systému je svižný, podívejte se na naše video. První fotky ukazují, že snímač fotí jen průměrně. Více podrobností najdete v recenzi, která vyjde již brzy!

Ukázkové fotky v plném rozlišení

ZTE Tania – prostředí Windows Phone 7.5

Reklama