Žvaní ženy na telefonu skutečně déle než muži? [statistika]

Reklama

Operátor O2 se podíval do svých statistik a zjistil, jak se liší mobilní chování mužů a žen. Potvrdil se obecný předpoklad, že ženy jsou upovídanější, nebo je to jen mýtus?

Muži měsíčně provolají v průměru 201 minut, ženy se mohou pochlubit o třetinu  větším počtem. Podobně je tomu u textových zpráv, kde se muži stěží dostanou na 76 esemesek měsíčně, zatímco ženy se proťukají k číslu 98.

zeny_vs_muzi

Situace se naprosto obrací, jakmile vyjedeme do ciziny. Muži provolají ročně v roamingu 70 minut, zatímco ženy stěží 40. Muži vedou i v případě datových přenosů. Mladí muži v datování vedou – v průměru zkonzumují 533 MB dat měsíčně, tedy zhruba o 18 procent více než jejich stejně staré protějšky. Průměrný objem přenesených dat ale s rostoucím věkem rychle klesá a rozdíl mezi ženami a muži je mnohem patrnější. Muži spotřebují ve všech starších věkových kategoriích zhruba o polovinu více dat než ženy.

Za své vzal taky mýtus o záplavě kamarádek, se kterými ženy klábosí celé dny. Muži mají v průměru 15 komunikačních partnerů, což je o jednoho více než u žen.

Reklama