3 mobily s QWERTY klávesnicí

Reklama

Sehnat dnes mobil, který se neovládá dotykovým displejem, ale má naopak plnohodnotnou QWERTY klávesnici, to není nijak jednoduché. Dokonce i BlackBerry tento koncept opustilo a nabízí nudný dotykáč s velkým displejem. Vybrali jsme pro vás tři zajímavé QWERTY mobily.

Nokia Asha 302

Nokia Asha 302_2

Překvapivě nejaktivnější je na poli QWERTY mobilů Nokia se svou řadou Asha. Jedná se sice o mobily bez operačního systému, zvládají ale internet, Facebook i e-maily, takže je výrobce řadí mezi smartphony. Několik modelů Asha má navíc plnohodnotnou klávesnici, několik z nich podporuje dvě SIM karty a všechny jsou relativně levné. Konkrétně Nokia Asha 302 má 2,4″ displej, 3 Mpx fotoaparát a 256 MB paměti s podporou karet microSD. Z datových přenosů zvládá všechno, co si můžete přát – 3G až do rychlosti 14,4 Mb/s a bezdrátové sítě Wi-Fi.

Nokia Asha 302 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Huawei Boulder

Huawei Boulder

Ignorovat nesmíme ani malou značku Huawei, která chrlí jeden zajímavý telefon za druhým. Poněkud starší Huawei Boulder má QWERTY klávesnici a je stále v prodeji, i když jde cítit, že už se jedná o poslední dostupné kusy, takže neváhejte. Svými parametry jako by Ashe z oka vypadl. Displej je sice 2,6″ a dotekový, kromě toho má ale 3Mpx fotoaparát nebo 512 MB paměti (s podporu karet microSD, samozřejmě). Podporuje o něco pomalejší datové přenosy, jen HSPA do rychlosti 7,2 Mb/s, Wi-Fi ale zůstalo zachováno. Kromě toho může nabídnout otevřený operační systém Android, takže do něj můžete instalovat další a další aplikace.

Huawei U8350 Boulder lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Mini Pro

Sony Ericsson Xperia Mini Pro

Také třetí model je staršího data výroby, pamatuje ještě doby, kdy Sony a Ericsson vyráběli telefony společně. Řeč je o Sony Ericssonu Xperia Mini Pro, pozor abyste si ho nespletli s verzí Xperia Mini, která je podobná, jen jí chybí QWERTY klávesnice. I přes svůj letitý původ má ale Xperia Mini Pro 3″ displej (dotykový) a 5 Mpx fotoaparát. Pokud vám nevystačí cca 320 MB paměti, můžete ji rozšířit paměťovou kartou microSD. Z datových přenosů je samozřejmě přítomno Wi-Fi a HSPA s rychlostí až 10 Mb/s. Vše pak korunuje operační systém Android.

Sony Ericsson Xperia Mini Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama