Google představil Nexus 7 a Android 4.3

Reklama

Google dnes podle očekávání představil nový referenční tablet Nexus 7. K tomu přidal novou verzi operačního systému Adnroid, tentokrát již s označením verze 4.3. Během dneška se objeví na vybraných zařízeních, o dalším rozšiřování ale nepadlo ano slovo.

Nový tablet Nexus 7 vyrobila pro Google firma Asus, to není nic nového, Google si vždycky nechával hardware vyrábět externími dodavateli. Novinka je tenká pouze 8,6-10,5 mm, váží 318 g. Může se pyšnit sedmipalcovým displejem s rozlišením 1 920 × 1 200 bodů. Nexus 7 pohání čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, je vybaven 2 GB paměti RAM. Pro ukládání vlastních dat budete mít k dispozici 16 nebo 32 GB podle toho, jakou verzi si koupíte, stejně tak se bude prodávat varianta s LTE či bez něj. V každém případě bude mít každá verze NFC i Wi-Fi.

Fotoaparát na zadní straně přístroje má rozlišení 5 Mpx. Pro začátek se začne Nexus 7 prodávat v několika vybraných zemích (Spojené státy americké, Velká Británie, Německo, Francie, Japonsko, Kanada, Austrálie, Jižní Korea a Španělsko), další snad budou brzy následovat. Jen pro zajímavost, 32GB verze bez LTE by měla alespoň zpočátku stát cca 6 500 Kč.

Google_Nexus_7_novy

Co je ale na Nexusu 7 nejzajímavější – jedná se o první zařízení s Androidem verze 4.3. Během několika hodin by měla být tato verze operačnáho systému k dispozici pro Nexus 4, Nexus 10 a Galaxy Nexus, stejně jako pro původní verzi tabletu Nexus 7. Majitelům těchto zařízení se objeví jako aktualizace přímo v jejich přístroji. O dostupnosti systému pro další zařízení nepadla na tiskové konferenci žádná zmínka.

A co je na Androidu 4.3 tak úžasného? Jak napovídá zvýšení čísla verze o pouhou desetinku (z 4.2 Jelly Bean na 4.3 Jelly Bean), jedná se pouze o drobné úpravy. Nová verze Androidu umí lépe pracovat s grafikou, podporuje „vylepšené“ bluetooth apod. Z uživatelského hlediska je nejdůležitější zavedení dětského režimu známého z Windows Phone. Jednoduše můžete nastavit, který obsah je dětem (resp. některým jiným „omezeným“ uživatelům) přístupný a který nikoli.

Reklama