Jak funguje HTC Editor filmů

Reklama

Používáte-li některý smartphone HTC, možná jste v nabídce objevili položku Editor filmů. O této funkci se příliš nemluví, přitom umožňuje spoustu zajímavých efektů s videi, která pomocí mobilního telefonu natočíte. Pojďte Editor prozkoumat.

Editor filmů jsme zkoušeli s HTC One X, tato funkce se ale nachází na mnohem více telefonech HTC. Na internetu o ní mnoho informací nenajdete, přitom nabízí spoustu zábavy a možnost podstatného vylepšení vašeho videa. V našem přehledu si ukážeme, co všechno Editor filmů umí.

Nejprve je samozřejmě nutné jakékoliv video natočit. Před nějakými většími úpravami doporučujeme vyzkoušet si funkce editoru na nějaké menší testovací ukázce.

Na začátku si celý projekt, který se chystáte vytvořit, pojmenujete. Poté si vyberete některé z témat, kterým svoje video můžete vylepšit. V základním výběru je téma narozeninové, formální a cestovní. A co vlastně téma dělá? Prolíná se do celého vašeho videa, které si přidáváte v následujícím kroku tvorby projektu.

Nyní přichází na řadu nejdůležitější část. Vybíráte si, co vlastně Editor filmů zpracuje. Kombinovat přitom můžete nejenom videa, jak by název aplikace napovídal, ale ta se dají zkombinovat i s fotkami. Nebo může být celý projekt tvořený pouze snímky z fotoaparátu. Záleží jen na vás, co si vyberete. Určitě se hodí, že video si můžete ihned po vložení vložením zkrátit, určitě by ale nebyly na škodu i další efekty. Trochu také zamrzí, že se nějakým způsobem přímo v Editoru nedají pozměnit i fotky.

U poskládaného projektu si dále vyberete zvukovou stopu, velmi chválím, že Editor filmů umožňuje nastavení poměru hlasitosti videa a hlasitosti doprovodné hudby.

V další části si vytvořené video uložíte. Na výběr je několik typů rozlišení. Zde je třeba říct, že i na velmi výkonném HTC One X trvalo spojení jednoho videa a snímku na střední rozlišení několik desítek sekund.

A k aplikaci by se našlo i několik dalších připomínek. Určitě by se hodil větší rozsah témat, aplikace také měla problémy, když se do hotové prezentace se zvolenou hudbou dodávalo ještě něco dalšího. Určitě se ale dá dobře použít u vícera tematicky příbuzných fotek a videí a vytvořit velmi povedenou prezentaci přímo v mobilním telefonu.

Reklama