Jak vybrat tarif bez omezení

Reklama

Přestože průměrný Čech provolá něco mezi třemi a čtyřmi stokorunami měsíčně, najdou se mezi námi takoví, kteří se nechtějí ničím omezovat. Právě pro ně připravují operátoři své top tarify, které sice stojí několik tisíc, nemají ale prakticky limity. Vyberete si?

O2 má v nabídce tarif Neon XXL za 3 900 Kč. Ten obsahuje neomezený počet minut do všech českých mobilních i pevných sítí. Za odeslání jedné textové zprávy zaplatíte 1,60 Kč, datové přenosy si musíte přiobjednat zvlášť. Druhou variantou je Chytrý Neon XXL, který stojí 1 900 Kč měsíčně a obsahuje kromě neomezeného počtu minut do všech českých sítí také 3 GB datových přenosů. Za zprávy SMS platíte stejně jako v předchozím případě, tedy 1,60 Kč.

Pokud vás překvapuje tak markantní rozdíl v ceně, vězte, že tarif O2 Chytrý Neon XXL je aktuálně v akci, jinak by vás vyšel na 4 450 Kč měsíčně. Jelikož má v sobě vestavěn datový tarif, dá vám O2 v souladu se svými podmínkami volné SMS do vlastní sítě zdarma.

T-Mobile nabízí tarif S námi 3290, jehož měsíční cena je, jak název napovídá, 3 290 Kč. Za tuto částku pak dostanete bezplatné volání do všech českých sítí, k tomu 1 GB dat. Do mobilních sítí také můžete bezplatně odesílat textové zprávy, to je rozdíl oproti nabídce O2.

Za takřka stejnou cenu, tedy 3 299 Kč, si můžete pořídit obdobný tarif u Vodafonu. Jmenuje se Fér tarif 3 299 a obsahuje neomezené volání i zprávy do všech českých sítí (zprávy samozřejmě jen do těch, kde to má smysl), k tomu 1 000 minut volání do vybraných zahraničních zemí a 1,2 GB datových přenosů.

Kolik musíte provolat

Pro srovnání jsme se rozhodli porovnat neomezené tarify všech tří operátorů s nabídkou předplacené karty Blesk mobilu. Její výhodou je, že vás nezavazuje k žádným pravidelným platbám, pokud jeden měsíc provoláte hodně, nemusíte další měsíc provolat vůbec nic apod. Předplacená karta nabízí volání do všech sítí za 2,50 Kč/min. Pro jednoduchost předpokládáme, že s neomezeným tarifem většinou voláte, takže zprávy nepotřebujete, a datové přenosy si vyřešíte např. přes Wi-Fi. Tak tedy:

  • O2 Neon XXL stojí 3 900 Kč, vyplatí se vám, pokud s Blesk mobilem provoláte měsíčně více než 1 560 minut.
  • O2 Chytrý Neon XXL stojí 1 900 Kč, vyplatí se vám, pokud s Blesk mobilem provoláte měsíčně více než 760 minut.
  • O2 Chytrý Neon XXL mimo akci stojí 4 450 Kč, vyplatí se vám, pokud s Blesk mobilem provoláte měsíčně více než 1 780 minut.
  • T-Mobile S námi 3290 stojí 3 290 Kč, vyplatí se vám, pokud s Blesk mobilem provoláte měsíčně více než 1 316 minut.
  • Vodafone Fér tarif 3299 stojí 3 299 Kč, vyplatí se vám, pokud s Blesk mobilem provoláte měsíčně více než 1 320 minut.

Z uvedeného srovnání tedy vyplývá, že nejvýhodnější je bezkonkurenčně tarif O2 Chytrý Neon XXL v aktuálně probíhající akci. S velkým odstupem následují T-Mobile S námi 3290 a Vodafone Fér tarif 3299, u těch se rozhodujte podle dalších výhod, které vám nabízejí.

Reklama