MWC 2013: co všechno odnes čas

Reklama

Letošní ročník veletrhu MWC se nezadržitelně blíží, již příští víkend se naše redakce přesouvá částečně do Barcelony, aby vás mohla informovat o horkých trendech pro příští rok. Při té příležitosti stojí za to připomenout, co z loňských trendů se splnilo a co ne.

Velkým tématem loňského ročníku byl nový operační systém FirefoxOS. Očekávalo se, že světové trhy zaplaví desítky modelů s touto novinkou. Operátoři si už už mnuli ruce, kolik prodají mobilních dat, když nový systém bude většinu věcí neustále stahovat z internetu. Čas oponou trhnul a po FirefoxOS neštěkne ani pes. V několika přístrojích se sice objevil, ale že by došlo ke vzniku nového ekosystému (hele, slovo ekosystém už taky nějak vyšlo z módy, nezdá se vám?), to vážně ne.

AlcatelOneTouchFire_1

Velký zázrak v tomto směru nezaznamenala ani Nokia. Loňský MWC byl první, kde měla skutečně záplavu nejrůznějších modelů řady Lumia, nejrůznější příslušenství, jako jsou sluchátka nebo polštářky pro bezdrátové nabíjení. Pravděpodobně všichni očekávali, nebo alespoň doufali, že to bude znamenat raketový vzestup Nokie a rozmach systému Windows Phone. Ani toto se nestalo skutečností, Windows Phone sice roste, pořád se ale pohybuje ve velmi nízkých číslech. Nokii to rozhodně nezachránilo, chvíli před krachem se prodala Microsoftu.

Nokia_Lumia_920_nabijeni_fatboy

Ostatní výrobci pokračují v zajetých kolejích. Samsung, LG i Sony představili na MWC řadu modelů, které pokojně prodávají. HTC tam prezentovalo svůj již dříve představený model One, od kterého se dosud jaksi nedokázalo odpoutat, a pokud za týden nepřijde s něčím přelomovým, možná budeme za rok držet za tohoto tchajwanského výrobce tryznu.

Reklama