Realme GT 5G: na vlně výkonu [recenze]

Reklama

Nejrychlejší procesor Qualcommu, 120Hz displej a rychlé nabíjení 65 W. Realme má ještě více argumentů, proč sáhnout po vlajkové lodi, co se nejvíce zalíbí?

Realme GT 5G je nejvyšším a nejdražší telefonem výrobce, v obchodech narazíte na stříbrnou a modrou testovanou variantu s výbavou 8 GB RAM/128 GB pamětí za 12 990 Kč, nebo stylovou koženou žlutou s 12 GB RAM/256 GB pamětí za 14 490 Kč (mají na CZC.cz). O kůži jsme se dozvěděli, že je to náhražka kůže, která by měla vydržet běžné používání a mít dlouho původní vzhled.

Realme má rozměry 158,5 x 73,3 x 8,4 mm a hmotnost 186 g, což je vše akorát pro příjemné používání a schovávání v kapse kalhot. Konstrukce s kovovým rámečkem nabízí zaoblené hrany, nikde nic netlačí a nepřekáží, trochu zajímavý je malý detail – žluté tlačítko zámku na pravé straně. Další tlačítka jsou zase vlevo, včetně šupíku pro dvě nanoSIM, pro podporu microSD musíte zvolit jiný model. Dole hodně lidí ocení 3,5mm jack na handsfree nebo sluchátka, výstup je dostatečně kvalitní i na velká uzavřená sluchátka. V krabici najdete větší nabíječku s výstupním proudem 65 W, nabízí se přes USB-C kabel, doporučuji právě ten přibalený pro 100% chod.

Displej Super AMOLED je veliký 6,43 palců, maximem je obnovovací frekvence 120 Hz. Aktivovat se dá automatické přepínání, nebo natvrdo zvolíte úspornější 60 Hz či nejvyšší 120 Hz. Zobrazení v rozlišení fullHD je bezchybné, samozřejmostí je třeba režim šetření očí či automatický jas. Síla podsvícení je velice slušná, večer budete rádi tlumit, přes den oceníte čitelnost na slunci. V displeji pracuje na jedničku dotyková čtečka otisků prstů, jiný způsob odemykání není třeba řešit, pracuje perfektně. Displej podporuje always on notifikace, pro úsporu energie se dá vypnout, zajímavostí jsou světelné efekty po stranách displeje. Vše najdete v manu nastavení, vypadá to velice efektně.

Systém Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0 se hýbe velice slušně díky procesoru Qualcomm Snapdragon 888 s 8 GB RAM. Navíc je tu speciální GT „herní“ režim, kdy se z procesoru vyždímá veškerý výkon, aby vše jelo co nejsvižněji. Potvrzuji, hraní her je libovou záležitostí, užíval jsem si třeba špičkové grafiky při ježdění aut v Asphalt 9. Telefon se při hraní nezadýchává, neseká, ani nepřehřívá. V tomto režimu je sice energie žádaným artiklem, ale rychlonabíječka zajistí za pár desítek minut při pauze téměř plnou kapacitu (pokud byste mobil zcela vybili).

V rámci systému je minimum zbytečností, vévodí aplikace Googlu, pohyb v menu je jistý a bez přehmatů. Co nemůžete najít, najdete fulltextovým vyhledáváním v menu. Podpora sítí 5G je dobrou volbou pro rychlé surfování, pokud jste v pokrytých oblastech. Připomínek nemám k fungujícícmu NFC na mobilní platby i párování.

Na focení se mobil hodí hlavně s využitím hlavního snímače 64 Mpx, zvládá cvakání za různých podmínek. Pokud fandíte širokoúhlým záběrům s vestavěnými 8 Mpx, tady pozor na lehce nafialovělý nádech, který dojem dost kazí. Podívejte se do galerie, kde se srovnaly záběry širokoúhlý – 1x – 2x a 5x zoom, které čerpají z výkonu hlavníhhosnímače, teleobjektiv mobil neobsahuje. Zoom je tak dost rozostřený. Pro video Realme nabízí až 4K video v 30/60 snímcích za sekundu, dobře pracuje optická stabilizace!

Realme GT 5G je výkonný telefon s velice rychlým nabíjením a výborným displejem s vysokou obnovovací frekvencí. Pro mobilní hráče je stvořený i díky speciálnímu chlazení vnitřních součástí.

Realme GT 5G fotogalerie

širokoúhlý – hlavní snímač – 2x zoom – 5x zoom

širokoúhlý – hlavní snímač – 2x zoom – 5x zoom

širokoúhlý – hlavní snímač – 2x zoom – 5x zoom

různé záběry

Realme GT 5G video 4K

Realme GT 5G video 1080p

Realme GT 5G video 1080p

Reklama