TCL Movetime Family Watch 2 – hodinky a chůva v jednom [recenze]

Reklama

Dětské chytré hodinky od TCL vám umožní být s dětmi v kontaktu, podporují videohovory a vydrží až týden v pohotovosti. Odolnost proti vodě a prachu mohou děti zkoušet téměř bez omezení.

TCL Movetime Family Watch 2 jsou chytré hodinky, které svým označením MT42X navazují na předchozí model MT40X. Novější model je dostupný za 3 499 Kč (Heuréka.cz) má co nabídnout svým dětským uživatelům, mezi které patří třeba praktické telefonování z hodinek či online sledování jejich polohy z mobilu rodičů. Hodinky jsou určeny na dětská zápěstí, a tak je na výběr z růžové nebo modré varianty dle pohlaví. Výrobce uvádí rozptyl věku 4-7 let, já jsem je testoval na svojí 5leté dceři.

Silikonový pásek poskytuje dostatek dírek na utažení na útlá zápěstí, pásek je snadno vyměnitelný za jiný. Hlavní část hodinek je proti dětské ruce robustnější, na oplátku nabídne hodně  funkcí a velký IPS displej 1,54 palců. Konstrukce má normu krytí IP65, takže lze bez obav hodinky koupat. Z levé strany jsou pod záslepkami konektor microUSB (nabíjecí kabel je součástí), slot nanoSIM karty. Napravo pak zbývá tlačítko pro menu. Velikost hodinek (cca 4 x 5 x 1,5 cm) může dělat problém při oblékání, kdy je obtížně dostanete skrz rukáv…

Pro používání hodinek musíte vložit aktivní nanoSIM s datovým tarifem, párování s mobilem usnadní aplikace TCL pro Android i iOS. Hodinky podporují data přes Wi-Fi a 4G sítě, podporují přímé hlasové hovory na povolené kontakty. Ke sledování polohy hodinek se používá kombinace technologií GPS, GLONASS, Beidou a datových přenosů. Obslužná rodičovská aplikace umí detailně nastavit hodinky na dálku, na mapě vidítě polohu, lze přijímat notifikace o pohybu hodinek, o opuštění povolené zóny na mapě apod. Taktéž na dálku zkontrolujete stav baterie hodinek, nebo přijde informace, že je nutné nabíjet.

Obsluhu menu hodinek moje 5letá dcera pochopila takřka ihned, v menu spolehlivě najde chat s posíláním smajlíků i fotek ze selfie 2Mpx kamery, neustále si vyměňuje grafický vzhled ciferníků… Taktéž v menu najde a spustí jednoduché hry nebo hudební přehrávač, vnitřní paměť 4GB podporuje uložení hudby. Starší děti ocení statistiky počtu kroků, spálených kalorií, měření vzdáleností apod. V aplikaci můžete ratolestem nastavovat budíky, vypnout upozornění během školní výuky, přidat i další hodinky do správy atp.

Závěr

Dětské hodinky TCL určitě neurazí svým vzhledem, který vydrží náhodné pády i namočení v umyvadle. Barevný odstín je adekvátní věku dětí 4-7 let, stejně tak logika pohybu v menu a obsluha hodinek. Hodinky se skvěle hodí na komunikaci s rodičem v rámci datového chatu přes aplikaci TCL, jednoduše se dá přímo z hodinek zavolat s videohovorem či klasicky. Z pohled určitě ocením českou podrobnou aplikaci, dále přesné sledování polohy a všemožné notifikace.

TCL Movetime Family Watch 2 na videu výrobce

Reklama