Tipy pro Samsung Galaxy Note

Reklama

Samsung Galaxy Note je dalším velkým smartphonem od korejského výrobce. Displej je ještě větší než u Galaxy S III a tak můžeme hovořit i o menším tabletu. Galaxy Note už nějakou dobu používáme a tak jsme pro vás připravili několik zajímavých tipů.

Displej telefonu je obrovský, takže si klidně nadělejte spoustu zkratek pro přímé vytáčení kontaktů. Stačí na pohotovostním displeji dlouze podržet prst, vybrat volbu Zkratky a pak Přímé vytáčení nebo Přímá zpráva. Velmi podobným způsobem si vytvoříte i zkratku pro specifickou složku Gmailu.

Obrázek z internetových stránek si můžete okamžitě uložit do počítače nebo nastavit jako pozadí. Stačí na něm déle podržet prst.

S-Pen se určitě vyplatí používat. Stačí dvakrát ťuknout do displeje při současném stisku bočního tlačítka a můžete začít vytvářet poznámku. Když na peru podržíte tlačítko a budete se dotýkat displeje, vytvoříte screenshot. K tomu pak už jen připíšete poznámku a odešlete třeba přes e-mail.

S-Poznámka nabízí automatickou synchronizaci s dokumenty Google nebo Evernote.

Galaxy Note je výborný pro prohlížení internetových stránek. Přesto doporučujeme v nastavení vypnout položku Výchozí zvětšení – Daleko. Většinou se tak připravíte jen o reklamy, které se nachází kolem textu na stránkách. Pokud dále v Nastavení zapnete Pouze zobrazení na šířku, můžete bez potíží číst plnohodnotnou webovou stránku bez jakéhokoliv přibližování. V nastavení prohlížeče je ještě hodně užitečnou volbou výběr vyhledávače. Ze zahraničních je v nabídce Google a Bing, z českých Seznam, Centrum a Atlas.

Delší podržení tlačítka zpět při prohlížení internetu vás dostane do historie stránek.

Pokud displej zamykáte pomocí gesta, mějte na paměti, že je vhodné mít Gmail účet. Když totiž gesto zapomenete, tak po pěti špatných pokusech budete vyzváni právě k zadání svého Gmail účtu a hesla.

Horní lišta telefonu ukrývá spoustu údajů, ale datum mezi nimi není. Názor ale změníte ve chvíli, kdy zkusíte ťuknout do ukazatele času v pravém horním rohu.

Samsung Galaxy Note

Rozměry: 147 × 83 × 10 mm, ? g
Displej: 5,3″, 1280 × 800 bodů, ? barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 2 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena SAMSUNG i9220 Galaxy Note v českých e-shopech: 9 915 Kč – 16 765 Kč (Zdroj: Heureka.cz, 11.7.2012)

Příchozí vyzvánění ztlumíte nejenom bočním tlačítkem hlasitosti, ale také přetočením přístroje displejem k zemi.

Přehrávanou skladbu zase rychle umlčíte, když displej zakryjete dlaní.

Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Reklama