Už je to oficiální: O2 se rozpadlo

Reklama

1. června vstoupilo v platnost rozhodnutí valné hromady a společnost O2 se rozdělila na dvě firmy – jedna vlastní zákazníky, druhá vlastní sítě.

Podle rozhodnutí akcionářů, tedy hlavně toho největšího – PPF – se O2 s platností k 1. červnu rozpadlo na dvě firmy. Jméno a značku si zachová část, která poskytuje služby zákazníkům, druhá část pak ponese název CETIN (zkratka slov česká telekomunikační infrastruktura).

CETIN se zaměří na plánování, výstavbu a provozování mobilních sítí, metalických i optických pevných sítí, včetně celoplošné vysokokapacitní sítě datových komunikací pro všechny operátory na trhu. O2 zůstane jedničkou českého telekomunikačního trhu v oblasti maloobchodu a poskytování služeb koncovým zákazníkům. O2 Slovakia zůstává dceřinou společností českého O2.

Operátor slibuje, že mezi O2 a Cetinem bude standardní obchodní vztah jako mezi kterýmikoliv jinými firmami. Teoreticky to znamená, že Cetin zpřístupní svoje sítě i dalším operátorům, a to za stejných podmínek jako O2. Kteří to ale budou, to zatím PPF neoznámila.

 

Reklama