Yallo: volejte v roamingu zdarma

Reklama

Izraelský startup Yallo nabízí možnost telefonovat prostřednictvím Wi-Fi. Může tak pěkně zamávat s cenami roamingových hovorů. Dostupný bude co nevidět i v Česku.

Yallo má podobu aplikace, kterou snadno nainstalujete do svého telefonu s Androidem. Následně ji propojíte se svým telefonním číslem, což je, jak za chvíli uvidíte, zásadní výhodou oproti programům typu Skype, WhatsApp nebo Viber.

Od tohoto okamžiku totiž můžete přijímat hovory ze své Yallo aplikace. Program odchytí příchozí hovor na vaše číslo a přesměruje ho přes infrastrukturu Yallo do datové sítě. Vy pak platíte jen datové přenosy (možnost využití balíčků zaručena) nebo Wi-Fi, což se může hodit při přijímání hovorů v roamingu. Volající nic nepozná, pořád má pocit, že volá na vaše telefonní číslo.

Yallo umí samozřejmě i odchozí hovory, i v tomto případě voláte ze svého vlastního čísla. Pokud se váš mobil vybije, nebo ho zapomenete doma, můžete se přihlásit na libovolném jiném zařízení. S Yallo zkrátka nepotřebujete SIM kartu.

Yallo je zatím k dispozici v USA, Kanadě, Velké Británii, Singapuru a Izraeli. Další země budou brzy následovat a při rozhovoru s Yosim Tagurim, zakladatelem Yagllo, bylo přislíbeno, že se v řádu několika týdnů dočkáme i v České republice.

Reklama