41 % lidí posílá erotické SMS

Reklama

Vodafone provedl další kolo průzkumu Vodafone Zoom. Na otázky týkající se vztahů a erotiky odpovídalo 1 050 respondentů, kteří mimo jiné přiznali, jak často přes mobil flirtují, jak moc si ho chrání před partnerem či partnerkou, nebo zda se již někdy rozešli přes SMS.

Mladší uživatelé ve věku 18 – 24 let tráví s mobilem i více než tři hodiny denně a proto mají také nejblíž k tomu používat mobil pro různé aktivity týkající se vztahů a erotiky. Mobil jim proto usnadňuje i nepříjemné partnerské chvilky. S SMS zprávou jako oznámením o ukončení vztahu má zkušenost 41 % lidí v tomto věku.

Mobil se stal také médiem pro posílání zpráv s lechtivým obsahem. Alespoň výjimečně pošle takovou SMSku 41 % respondentů. I tahle aktivita ale hodně závisí na věku. Zatímco lidé nad 65 let tvrdí, že erotické zprávy přes mobil neposlali ani jednou, mezi mladými od 18 do 34 let je posílá více než polovina.

Obecně s mobilem hřeší spíše muži, ale ani ženy nejsou zcela nevinné. 12 % mužů a 10 % žen nemůže půjčit svůj mobil partnerovi, protože by mohl objevit něco, co nemá. Celkově přes mobil flirtuje alespoň čas od času necelá polovina všech respondentů, a z toho více než 60 % s někým jiným, než se svým partnerem.

V dnešní době by si nevěrníci měli hlídat hlavně svůj mobil. Podle průzkumu totiž již 17 % Čechů někdy odhalilo nevěru prostřednictvím mobilního telefonu. Nejčastěji je na vině seznam SMS zpráv, dále archiv hovorů, a v neposlední řadě SMSka zaslaná nesprávnému adresátovi.

Ačkoliv mobily už ovládly skoro všechny oblasti lidského života včetně vztahů, do nejintimnější sféry života Čechů zatím příliš nepronikly. Na volání ani SMS během milování naprostá většina Čechů (bezmála 90 %) nereaguje.

Reklama