Apple na svých mapách pořádně zamaká

Reklama

O nepřesnostech v mapách Apple a jejich praktické nepoužitelnosti bylo učiněno již mnoho vtipů. Apple si je těchto problémů vědom a nakupuje jednu mapovou firmu za druhou. Evidentně připravuje novou verzi, která bude podstatně dokonalejší.

Všechny problémy začaly v okamžiku, kdy Apple rozvázal spolupráci s firmou Google a nahradil její osvědčené Google Mapy svým vlastním pokusem. Mapy Applu byly od samého začátku podstatně méně dokonalé, graficky ne tak pohledné a se spoustou chyb v mapových podkladech. Apple postupně největší nedostatky odstraňuje a nyní to navíc vypadá, že se chystá nějaký velký update. Americká firma totiž nakupuje jednu společnost zabývající se mapami za druhou.

V minulém týdnu nakoupil Apple hned dvě „mapové“ firmy. První z nich byla kanadská Locationary, která se zabývá poskytováním informací o lokálních firmách, restauracích a dalších zajímavých objektech. Jen pro zajímavost, není to rozhodně první podobná firma, kterou Apple koupil, v minulosti to byly například společnosti Placabase, C3 Technologies a Poly9.

Druhou koupí minulého týdne pak byla firma HopStop. Ta zase poskytuje informace o dopravě, uzavírkách, kolonách apod. Podobné informace například v Google Mapách najdete už dávno, nyní to tedy vypadá, že aktuální informace o dopravě budou moci (alespoň v části světa) využívat i majitelé iPhonů a iPadů.

Reklama