CETIN vloni zrychlil připojení

Reklama

Společnost CETIN za rok 2018 vystavěl další prvky datových sítí a přispěl ke zrychlení připojení pro pevné i mobilní sítě. Co vše se vylepšilo?

CETIN spravuje a provozuje datové sítě napříč ČR, za rok 2018 se může pochlubit zrychlením internetu na celém území. Aktuálně je k pevné optické síti připojeno 3,8 milionu domácností, celkem je v ČR 4,3 milionu domácností. CETIN vypočítává, že se loni zrychlilo připojení k internetu až u 1,745 milionu domácností, což je určitě impozantní číslo. Magickou hranici rychlosti 100 Mbit/s překročilo až 1,633 milionu domácností v pevné síti CETINu. Kdo je připojený na optické přípojce, může mít až 1 Gb/s.

Jak se takové zrychlování sítí provádí? Spoléhá se na nové prvky v sítích, tzv. DSLAMy, uliční rozvaděče. Právě díky nim jsou obce a městské části připojeny vysokorychlostní optikou do sítě CETINu. V roce 2018 se jich postavilo 1 469, celkově jich v síti CETIN již 4 875. Díky nim je průměrná rychlost připojení k internetu v průběhu 2018 vyšší, z 52 Mbit/s na 67 Mbit/s. Ověřte si vaši rychlost připojení na zrychlujemecesko.cz/mapa-pokryti.

Reklama