FreeRunner: útěk bez konce (recenze hry)

Reklama

FreeRunner je dalším důkazem toho, že zábavné hry nemusejí být vůbec nijak složité. Stačí vám dvě ovládací tlačítka, jednoduchá grafika a panáček, který se snaží doběhnout co nejdál. Pokud jste hodně soutěživí, čeká vás spousta hodin zábavy.

FreeRunner se opravdu snaží o maximální jednoduchost. Vašim úkolem je ovládat panáčka, kterému se při běhu staví do cesty nejrůznější překážky. Jedním tlačítkem je přeskakujete, druhým případně podlezete. Problém je ovšem v tom že rychlost pohybu postavičky nemáte nijak pod kontrolou, a tak vše závisí jen na vašich reakcích, když se před vámi nová překážka objeví. Čím dále doběhnete, tím více bodů získáte. Dobrý výsledek si pochopitelně můžete uložit.

FreeRunner je pro operační systém Bada, majitelé Androidů si mohou zahrát podobný Free Running, pro Windows Phone zase existuje Line Runner.

S jednoduchým herním principem koresponduje i velmi jednoduchá herní grafika. Stačí černobílé provedení s 3D pozadím, panáček jinak utíká jednoduše zleva doprava.

Na výběr jsou dále dva herní módy. V jednom je pohyb postavičky pomalejší, každá chyba ale znamená ukončení hry. V druhém případě se vše podstatně zrychlí, ale máte možnost několikrát narazit, než se před vámi objeví nápis Game Over.

Pokud byste za hru nechtěli platit, využít můžete i freewarovou variantu, která je omezena pouze tím, že máte k dispozici jen jedno herní prostředí.

Cena: 25 Kč/freeware

Operační systém: Bada 2.0 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama