HTC 8X: velké, tenké, skvělé [preview]

Reklama

Zajímá vás, jak vypadá Windows Phone 8? Pak si pořiďte model 8X od HTC, celým jménem Windows Phone 8X by HTC, který jako jeden z mála mobilů tento systém nabízí. Patří mezi velké a tenké telefony, na druhou stranu má ale skvělé funkce a vyladěné prostředí.

Při prvním setkání s HTC 8X, jak jsme se ho rozhodli zkráceně nazývat, vás zaujmou velké rozměry. Za ně může samozřejmě 4,3″ displej s velmi jemným zobrazením. Aby také ne, jeho 16 milionů barev se rozprostírá na rozlišení 720 × 1 280 bodů. Na dotyky reaguje skvěle, i na přímém slunci je parádně čitelný a podle tvrzení výrobce je tvrzený. Díky vrstvě Gorilla Glass nějakému tomu škrábanci snadno odolá.

 

Dalším charakteristickým rysem telefonu jsou ostré rohy. Po prvním vybalení z krabice jsem měl dokonce strach, jestli mě nebudou řezat do dlaně. Obavy se nakonec ukázaly jako liché, mobil sice na první pohled působí ostře, všechny hrany jsou ale zaobleny tak příjemně, že vám v ruce vadit určitě nebude.

Tím nejzajímavějším je ale bezpochyby Windows Phone ve verzi 8. Mnoho telefonů s tímto systémem na našem trhu věru nenajdete. O rozdílech oproti verzi 7.5 pro vás připravíme zvláštní článek, pro zatím vám bude muset stačit, že konečně nejste  odkázáni na dvě velikost dlaždic. V kombinaci s velkým displejem tak může být na jedné obrazovce tolik dlaždic, až vám z toho bude přecházet zrak.

Systém je dokonale vyladěn, ani po několika dnech intenzivního používání jsem nezaznamenal žádné zaseknutí, pád, samovolný restart nebo výrazné zpomalení. Na podrobnější zhodnocení rychlosti a stability systému samozřejmě budeme muset počkat, první dojem je ale více než výtečný.

HTC 8X

Rozměry: 132 × 66 × 10 mm, 130 g
Displej: 4,3″, 720 × 1280 bodů, 16 mil barev, Super LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1500 MHz, Windows Phone
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 16000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC Windows Phone 8X v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zvláštní kapitolu je potřeba věnovat fotoaparátu. I zde si vyhrazuji právo na zevrubnější hodnocení s delším časovým odstupem, první fotky ale vypadají dobře a hlavně – celé focení je extrémně rychlé. Kvalitu ostatně posuďte sami.

Reklama