Huawei fušuje do aplikací Androidu a iOS

Reklama

Huawei se obejde bez obchodů s aplikacemi jiných stran, provozuje úspěšně vlastní platformu – Huawei AppGallery, který využívá až 400 milionů lidí měsíčně.

Huawei AppGallery je oficiální obchod pro stahování aplikací do mobilu výrobce, aktuálně má 3. místo za Google Play a iTunes, aktuálně běží ve více než 170 zemích a regionech s 400 miliony aktivních uživatelů měsíčně. O kvalitu aplikací a rozvoj obchodu se stará naposledy 3 000 najatých vývojářů, aplikace jsou řádně testovány a mají být 100% bezpečné, podobně jako u konkurence.

„Naší prioritou vždy byla ochrana osobních údajů a kontrola dat samotných uživatelů,“ komentoval Richard Yu, generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business Group, a dodal: „Ochranu soukromí, stejně jako kybernetickou bezpečnost vnímáme jako svou nejvyšší prioritu, ať už děláme cokoliv, a tento přístup implementujeme do všech fází vývoje našich produktů. Je tedy logické, že i v HUAWEI AppGallery máme nejpřísnější řešení v oblasti ochrany osobních údajů a kyberbezpečnosti.“

Existenci obchodu Huawei vzaly na vědomí světoví hráči, naposledy začal spolupracovat portál News UK pro dodávku aktuálního zpravodajství. Obchod zatím běží výhradně na zařízeních Huawei – kromě stahování a instalace aplikací jak jsme zvyklí zde je možnost „rychlých aplikací“. Ty se spouštějí přímo bez instalace, proti verzím z Androidu obsahují pětinový rozsah kódu a nejsou tak náročné na chod. 

Reklama