Huawei slaví úspěchy řady P20

Reklama

Pouhých pět měsíců po představení strhly telefony Huawei P2é a P20 Pro rekord v prodejnosti, překonaly rekordy v hodnocení kvality fotoaparátu a dostaly prestižní ocenění EISA.

Za pět měsíců od uvedení se telefonů Huawei P20 a P20 Pro prodalo více než 10 milionů kusů. Úspěchy zaznamenaly nejen v domovské Číně, ale třeba i v západní Evropě. Huawei se netají svými ambiciózními plány do budoucna, výrobci na čelních místech žebříčků prodejnosti by se rozhodně měly bát.

Oba telefony tako jako první v historii dosáhly v žebříčku DxOMark skóre vyššího než 100. Žebříček vyjadřuje kvalitu fotografování. A i dnes, takřka půl roku po uvedení, je Huawei P20 Pro se 109 body na prvním místě žebříčku. Druhé zařízení od konkurence má jen 103 bodů.

V srpnu také Evropská asociace pro obraz a zvuk oznámila, že Huawei P20 Pro získal ocenění „EISA Best Smartphone 2018-2019“. Dle EISA je zařízení „nejpokročilejší, inovativní a technicky špičkový smartphone vůbec.“ To je jen dalším důkazem, že Huawei P20 Pro a podobně vybavený Huawei P20 jsou dvěma z nejlepších smartphonů dostupných na dnešním trhu.

Reklama