Super foťák, perfektní displej: Sony Xperia XZ3 [preview]

Reklama

Sony představilo špičkový mobil Xperia XZ3, ve kterém kombinuje to nejlepší, co se naučilo při výrobě televozí, fotoaparátů i mobilních telefonů.

Sony Xperia XZ3 má rozměry 158 × 73 × 10 mm a hmotnost 193 g. V tomto těle se ukrývá 6″ displej OLED s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2 880 × 1 440 bodů. Při jeho výrobě byla použita technologie Triluminos, kterou Sony ozkoušelo už v klasických televizorech Bravia. Podle tvrzení výrobce nabídne hlubší černou, ostřejší obraz a živější barvy.

Celý přístroj se vyznačuje zvýšenou odolností. O pevnost těla se stará hliníkový rám, displej kryje ochranné sklíčko Gorilla Glass a telefon má ochranu proti prachu a vodě na úrovni IP 65. O rychlý chod se stará procesor Snapdragon 845, který má k dispozici 4 GB paměti RAM.

Oproti tomu uživatel si bude moci užívat až 64 GB úložiště a k tomu samozřejmě paměťové karty microSD a další gigabajty z cloudových úložišť.  Perfektní výdrž zajistí 3 300mAh baterie. K datovým přenosům můžete použít všemožné sítě až po nejrychlejší LTE na trhu – 1,2 Gb/s.

Hlavní fotoaparát vytváří snímky v rozlišení 19 Mpx a natáčí videa 4K. V obou případech můžete využít osminásobný digitální zoom a 25mm objektiv se světelností F2.0. Zajímavá je i možnost natáčet superzpomalené video s frekvencí 960 snímků za sekundu. Čelní fotoaparát na vytváření selfie pak nabídne rozlišení 13 Mpx.

Sony Xperia XZ3 se dodává ve čtyřech variantách – Black, White Silver, Forest Green a Bordeaux Red. V Česku seženete jen první tři zmíněné, a to za cenu 19 990 Kč. Předobjednávky odstartují již 17. září.

Reklama