IoT se daří, říká Vodafone

Reklama

Vodafone zopakoval svůj výzkum IoT Barometr, tentokrát pro rok 2019. Zúčastnilo se ho 1 758 firem z celého světa a všechny si zavádění IoT technologií pochvalují.

Internet věcí používá asi třetina dotazovaných v podstatě všichni (95 %) si myslí, že je investice do IoT užitečná. Tři čtvrtiny firem dotázaných v IoT Barometru uvádí, že ten, kdo v jejich oboru internet věcí nepoužívá, už dnes za konkurencí zaostává o pět let. Společnosti, které jsou s implementací IoT nejdále, zaznamenávají také největší návratnost investic. Vysoké výnosy ve studii deklarovalo osmdesát sedm procent.

Vodafone vsadil při budování IoT sítě na technologie NB-IoT a LTE-M, které jsou založeny na stejných standardech jako LTE. To značně usnadňuje budování sítě (nemusíte stavět nové vysílače) a zlepšuje pokrytí.

V Česku síť NB-IoT používá třeba Veolia, která jejím prostřednictvím kontroluje dodávky tepla zákazníkům v Praze a Ostravě. Firma Spaceti pak dodává čidla pro tzv. chytré budovy. Jejich prostřednictví měří obsazenost kanceláří, teplotu, vlhkost či kvalitu vzduchu. Pro ty, kdo si rádi navrhují IoT řešení na míru, je tu firma Hardwario s IoT stavebnicí BigClown. Pro jednoduché a efektivní propojení koncových IoT zařízení je tu integrační platforma miotiq.

Reklama