Jak fotí BlackBerry Curve 9320

Reklama

I když toto BlackBerry nenabízí nijak výjimečný fotoaparát, představuje dobrou příležitost, abychom si blíže představili možnosti fotografování u těchto telefonů. Většina uživatelů s nimi má minimální zkušenosti a také u fotoaparátu se přesvědčí, že BlackBerry nabízí některé méně obvyklé možnosti.

BlackBerry Curve 9320 má spoušť fotoaparátu na pravém boku. Po spuštění vidíte na displeji jen minimum voleb. Kromě rychlého přístupu do galerie můžete také zapnout geotagging, ovládat blesk a vybírat scénické režimy. Těch je celkem jedenáct a u každého nechybí podrobnější vysvětlení, kdy je nejvhodnější jej použít. Vybírat můžete z automatiky, detekce obličeje, portrétu, sportu, krajiny, večírku, přiblížení, sněhu, pláže, nočního režimu a textu.

Další možnosti fotografií objevíte, pokud zmáčknete tlačítko s logem BlackBerry a vyberete položku Možnosti. Můžete aktivovat digitální zoom a stabilizaci obrazu, určujete celkovou dobu zobrazení snímku po jeho vyfocení a máte také k dispozici informaci o celkové kapacitě paměti, respektive kolik snímků se do ní ještě vejde. Nechybí ani možnost upozornění, pokud kapacita klesne pod určitou hodnotu. Určovat se ještě dá velikost fotek a jejich umístění buď v telefonu nebo na kartě.

Kvalita fotek mne překvapila. Velmi příjemně překvapila. Na snímcích je krásně vidět, že zdaleka není důležitý hon za megapixely, ale rozhodují úplně jiné vlastnosti. Fotky možná nejsou nijak velké, ale mají věrné podání barev, jsou ostré po celé ploše a opravdu vypadají nadprůměrně dobře. Troufám si říct, že ve své cenové kategorii patří BlackBerry Curve 9320 k nejlepším fotomobilům.

Samozřejmě, problémy se objeví, když fotíte v protisvětle a na fotkách je také jasně poznat, když místo automatického režimu použijete nějakou úpravu.

Jinak jsou ale fotky opravdu velmi vydařené. Jaký je váš názor?

BlackBerry 9320 Curve lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama