Google hodlá zeštíhlit Motorolu

Reklama

Když v květnu Google koupil mobilní divizi Motoroly, říkalo se, že je to kvůli mimořádně bohaté sbírce patentů. Nyní zahájil nový vlastník tvrdou restrukturalizaci. Hodlá propustit pětinu zaměstnanců, zavřít třetinu poboček a místo desítek telefonů jich ročně produkovat jen několik.

Na základě informací z Googlu a Motoroly to oznámily The New York Times, z nichž to přebírají další světová média, například Engadget. Motorola se zbaví dvaceti procent zaměstnanců. Nebude šetřit jen na dělnických profesích, brány kancelářských budov opustí například čtyřicet procent viceprezidentů.

Z 93 poboček, které má kdysi slavný výrobce po celém světě, zůstanou pouhé dvě třetiny. Motorola se hodlá stáhnout z finančně nezajímavých trhů (zejména v Asii a Indii) a hlavně přestat vyrábět levné telefony s nízkou marží.

Zatímco v loňském roce uvedla na trh 27 telefonů, do budoucna jich chce mít jen několik, přičemž se samozřejmě zaměří výhradně na smartphony s Androidem. Hodlá si tak ukousnout řádné sousto z trhu se smarpthony, kde zatím neotřesitelně kraluje Apple a Samsung (v USA mají podle analytiků dohromady 90 % trhu).

Smartphony z produkce Motoroly by měly podle plánů výrobce nabídnout něco, co nikdo jiný nemá. V původní zprávě se hovoří o senzorech, které na základě analýzy hlasu poznají, kdo je s vámi v místnosti, nebo bateriích, které vydrží na jedno nabití celé dny.

Reklama